Aira jautā: Man jau vairākus gadus ir karpālā kanāla sindroms labajā rokā. Kāds tam varētu būt rašanās cēlonis? Ko es varētu darīt, lai pirksti būtu veseli? Sāpes vairāk jūtu īkšķī un trešais pirksts ir pavisam stīvs.
Elvita Rudzāte atbild: Rokas stāsta par saskarsmi. Rokas aug ķermeņa saskarsmes čakras līmenī, tātad ir saistītas ar došanu un ņemšanu. Kreisā puse saistīta ar tēvu un vīrieša dzimumu, kā arī ekonomiku un pagātni. Labā puse atbilst mātei un sieviešu dzimumam, kā arī ar jūtām un nākotni. Labā roka stāsta par saskarsmi ar sieviešu dzimumu, kreisā – ar vīriešu dzimumu.
Pievērsiet uzmanību tam, kā saziepējat rokas vai uzklājat tām krēmu. Pasekojiet līdzi, kā jūs šo procedūru sākat un beidzat, vai darāt to ātri vai lēni, noglāstāt virsmu vai uzspiežat uz tās, pieskaraties ar vienu roku otras defektiem, un pavērojiet vēl daudz ko citu. Tamlīdzīgi jūsos notiek vīrieša un sievietes saskarsme. Tā jūs sākat saskarsmi ar citiem cilvēkiem. Ja jūsu rokas kustas enerģiski, jūs neceremonējaties un ar sarunu biedru varat nokļūt pie aizcirstām durvīm. Ja jūsu rokas ir kaunīgi maigas, jums nāksies paciest sarunu biedra aktivitāti. Pavērojiet svešu roku kustības, veicot darbu, un jūs varēsiet pārliecināties par līdzību starp šiem cilvēkiem saskarsmē un viņu roku kustībām.
Un nu ātri, nedomājot savelciet roku dūrē un pavērojiet savas kaušanās manieres īpatnību. Vai īkšķis sarga pārējos pirkstus? Kurus? Varbūt tas balstās uz citiem pirkstiem? Varbūt paslēpās zem pārējiem pirkstiem? Ja paslēpās, piedodiet tēvam viņa mazdūšību. Dūre ar paslēptu īkšķi ir vārga.
Tā kā skelets ir tēvs, un mīkstie audi ir māte, tad sāpes kreisās rokas mīkstajos audos nozīmē, ka mātes dusmas ielauzušās tēva daļā (tēva pienākumos) un tur valda. Ja skarti labās puses kauli, tad tēvs ielauzies mātes daļā (mātes pienākumos) un grib valdīt pa savam.
Cilvēks var just neapmierinātību gan dodot, gan ņemot. Labā roka simbolizē došanu, un kreisā roka simbolizē ņemšanu. Piemēram, ja cilvēks uzskata, ka viņš labi strādā, bet darba devējs to nenovērtē (viņš nesaņem gaidīto atalgojumu), tad viņam var būt problēmas ar kreiso roku. Otrs piemērs, ja cilvēks apzinīgi strādā, bet viņam darba devējs dod arvien jaunus pienākumus, kurus viņš nespēj darba laikā izpildīt un dara tos pēc darba laika, pats uz šo situāciju dusmojoties. Tādā gadījumā var saslimt labā roka. Abos gadījumos cilvēks vēlas kaut ko saņemt. Rokas saslimst, ja darbs tiek darīts iegūšanas dēļ.
Plaukstas pamatnes locītavas kanālu sindroms rodas, kad cīpslu somiņas iekaist un savelkas. Slimība māca: „Nedomā līst kautiņā! Nepazemo citu ar savu roku! Pieņemies prātā, lai tev nekad savas muļķības dēļ nevajadzētu pret kādu pacelt roku.”
Delnas ārpuse simbolizē tēvu, iekšpuse – māti. Spilventiņi delnas iekšpusē simbolizē tēvu, delna – māti. Plaukstas pamats rāda dzīves cīņu. Līdzsvarota dzīves cīņa – vesels plaukstas pamats. Plaukstas pamatnes slimība rodas, ja cilvēks domās grib „otram iedod pa purnu”, bet šīs domas slēpj, jo vēlas būt labs cilvēks, tādēļ jūtas bezspēcīgs.
Katram pirkstam ir sava simboliskā nozīme. Īkšķis – tēvs, rādītājpirksts – māte, vidējais (garais) pirksts – jūs pats, zeltnesis – brāļi un māsas, mazais pirkstiņš – ļaudis.
Ja naktī tirpst rokas, tas nozīmē, ka cilvēkam emociju (jūtu) līmenī ir bailes kaut ko neizdarīt pietiekami labi, bailes no kritikas saņemšanas. Naktī, kad mēs guļam, prāts ir mierīgs, bet emocijas turpina strādāt. Ja dienas laikā šāda problēma nav, tas nozīmē, ka ar prātu cilvēks prot sevi nomierināt, bet jūtu līmenī bailes saglabājas.
Iesaku Airai padomāt, vai viņa nav uzņēmusies vīrieša (tēva) pienākumus un par to dusmojas vai jūtas nenovērtēta. Skaidrs ir tas, ka Aira praksē neizprot Dievišķo Došanas-ņemšanas likumu – es dodu, lai dotu, nevis, lai saņemtu, tāpēc saskarsmē ar citiem ir problēmas.
Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītā atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, attālināti ZOOM platformā. Dalībniekiem būs iespēja: Iepazīties ar dažādu dzīves problēmu, tanī skaitā slimību izveidošanās cēloņiem. Veikt dzīves analīzi, Lasīt vairāk …