Dzintra jautā: Portālā Domātājs izlasīju par gaļas lietošanu uzturā. Man gaļu īpaši negribās un arī labprāt no tās atteiktos vispār, bet līdz ar pārtraukšanu lietot gaļu, krītas dzelzs līmenis asinīs. Dažus gadus atpakaļ pilnībā pārtraucu gaļas lietošanu, visu citu – olas, zivis, pienu lietoju. Gaļu nelietoju apmēram divus gadus. Jutos labi un viegli, atbrīvojos no vēdera uzpūšanās, taču man hemoglobīna līmenis asinīs bija nokritis, kā ārsts teica, zemāk par kritisko robežu. Piebildīšu, ka gaļu neēdu tiešām tāpēc, ka negribēju, man tā likās un arī šobrīd liekas dveselisku smagumu radošs ēdiens. Tatad jautājums ir par šo problēmu. Cik esmu meklējusi un cik esmu atradusi informāciju internetā, to dzelzi, kurš ir gaļā nevar uzņemt ne ar ko citu, dārzeņos ir cita dzelzs (dzelzs dalās divvērtīgā un trīsvērtīgā, cik saprotu, tā divvērtīgā ir tikai gaļa. Tatad esmu spiesta gaļu ēst, lai nepaliktu bez dzelzs. Kā risināt šo problēmu?
Elvita Rudzāte atbild: Es neesmu uztura speciālists, bet mani Skolotāji ir mācījuši, ka ar augu barību var aizvietot cilvēka ķermenim visas nepieciešamās uzturvielas. Konkrēti – tiem, kuri atsakās no gaļas lietošanas, vairāk uzturā ir jālieto zirņi, pupas un dažādi rieksti. Riekstus vēlams lietot ar visām mizām, nelobītus, jo mizās ir daudz svarīgas minerālvielas. Ļoti labas ēdienu pagatavošanas receptes piedāvā Ajurvēda.
Skatoties uz dzelzs trūkumu organismā no garīgās puses, problēma nav ēdienā, bet gan domāšanā. Dzelzs simboliskā nozīme ir izturība jeb spēks. Gaļa cilvēkam dod spēku, tāpēc vīrieši, kuri strādā smagu fizisku darbu īpaši mīl uzturā lietot gaļu. Aizkuņģa dziedzera vadošais elements ir Zeme, kas ir ticība sev – pieņemu visu, ko dzīve atnes, atbrīvoju to, kas man neder, bet to, ko atbrīvoju, to nenosodu. Dzīvē tas nozīmē, ka es mīlu ikviena cilvēka labās īpašības, pieņemot, ka cilvēkā ir arī sliktais, bet tā jau ir viņa paša problēma un nevis manējā. Ja cilvēkam ir problēmas ar ticību sev, tad ķermenis par neticību sev un citu nepieņemšanu tādi kādi viņi ir signalizēs ar dzelzs trūkumu organismā un šajā problēmā var nelīdzēt par vislabākās pārtikas piedevas, ja cilvēks nemainīs savu domāšanu un attieksmi pret dzīvi. Sākot pieņemt dzīvi un cilvēkus tādus, kādi tie ir un uzticoties sev, dzelzs trūkums organismā kā problēma atkāpjas.
Sokrata tautskola aicina piedalīties Artas Skudras-Štarkas vadītajā atbalsta grupā “Attiecību uzlabošana ģimenē un Dzīves mācības” (vakara grupa) – 14., 21., 28.maijs, 04., 11., 18.un 25.jūnijs, no plkst.19.00 – 21.00, Zoom platformā Mēs visi esam dažāda veida attiecībās Lasīt vairāk …