Kas ir panikas lēkmes garīgajā skatījumā, un kā sev palīdzēt? 19.03.2019
Sieviete jautā: Kādu laiku mani regulāri piemeklē panikas lēkmes. Tā kā cenšos savu dzīvi dzīvot apzināti ejot piedošanas un mīlestības ceļu, kaut kas iet greizi. Panika-tās taču ir milzīgas bailes. Un bailes-tumsa. Tātad kaut ko
daru ļoti nepareizi. Kas ir panikas lēkmes garīgajā skatījumā, un kā sev palīdzēt? Ir milzīgs apjukums un esmu jau uzsākusi parasto psihoterapijas kursu, un kļūstu vēl vairāk apjukusi, jo sajūta, ka esmu atmesta attīstības sākumā. Jo tad, kad uz manu dzīvi speciālists raugās bez Karmas, Dieva un Piedošanas klātbūtnes, sanāk, ka esmu parasta mazohiste, kas savu, visdrīzāk bērnībā iegūtu mazvērtības kompleksu dēļ, ļauj pa sevi bradāt, ar sevi manipulēt un izrādīt necieņu. Mani met miskastē pie mazākajām problēmām vai neveiksmēm. (Šo uzrakstot, man jau atnāca kāda
atbilde).
Elvita Rudzāte atbild: Panikas lēkme ir bailes “mani nemīl” visaugstākā pakāpē, tas ir izmisums, ka man neizdodas neko vērst uz labo pusi, lai ko es darītu, vienalga mani nemīl. Savā būtībā tas ir tas pats, ko saka psihologi, ka cilvēks pats sevi met miskastē, pats sevi neciena un neuzskata par vērtību. Tomēr novēršanās no Dieva un nepiedošana tiem, kas sāpina un nepiedošana pašam sev, šo situāciju tikai pasliktina. Ļoti svarīgi ir situāciju pieņemt ar pazemību, apzinoties, ka viss, kas dzīvē ar tevi notiek, ir absolūti taisnīgi.
Cilvēku, kas tic Dievam, kas atgriežas pie Viņa, nevar iemest miskastē. Cilvēku var nomētāt dubļiem, var pateikt, ka viņš nekam neder, bet vienalga viņš paliek dārgakmens, ja viņa sirds ir tīra un viņa rīcība ir tikumīga. Jo tālāk tu esi ticis garīgajā ceļā, jo smagāki pārbaudījumi nāk tavā priekšā. Pie tam tu nezini, kāds pats esi bijis iepriekšējās dzīvēs, cik pats esi cilvēkus iemetis miskastē un tagad izpērc savas kļūdas caur ciešanām.
Neviens nevar tevi iemest miskastē. Ja tu pats neredzi savu vērtību, tad arī citi to neredzēs. Taču nav svarīgi ko redz citi cilvēki, svarīgi ko redz Dievs. Tad, kad tu saproti, kas dzīvē patiešām ir svarīgi, tad dzīvot ir ļoti interesanti. Katrs pārbaudījums ir eksāmens, kurš ir jākārto tik ilgi, kamēr to nokārto. Pie tam Augstāko Spēku dotie eksāmeni ir jānokārto katrs 7 reizes.
Dievs mums dod tikai tādus pārbaudījumus, kādus spējam izturēt jeb tādus eksāmenus, kādus varam nokārtot. To vajag atcerēties ikvienā grūtā situācijā, un ja tomēr neizdodas eksāmenu nokārtot, tad mēģināt to darīt vēlreiz līdz izdodas.