Kas jāmācās cilvēkam, kas savā ķermenī nejūtas labi? 25.04.2024
Laura jautā: Paldies par rakstu “Sievišķās un vīrišķās enerģijas attīstību”!
https://domatajs.lv/sieviskas-un-viriskas-energijas-attistiba-kapec-tas-ir-svarigi/
Kā tad īsti sanāk no garīgā viedokļa? Ja cilvēks ir piedzimis savā ķermenī, bet nejūtas harmoniski, vai viens no viņa uzdevumiem ir iemācīties nodzīvot šo dzīvi tajā dzimumā, kurā ir piedzimis? Vai vēlēšanās mainīt dzimumu un būt viendzimuma attiecībās ir kaut kāda ego vēlme, seksuāla dziņa, kas varētu būt pārejoša?
No psiholoģijas skatoties būtu jārespektē ikviena indivīda vēlmes dzīvot dzīvi tā, kā viņš jūt un var, ja vien tas nedara pāri citiem indivīdiem. Savukārt ikdienā šķiet, ka jaunieši bieži ar savām vēlmēm burtiski iedzen sevi kaut kādos džungļos, no kuriem pēc tam paši netiek ārā, un tad seko depresija, izdegšana, vēlme apreibināties un mainīt apziņas stāvokļus.
Elvita Rudzāte atbild: Pirms iemiesošanās gars izvēlas ķermeni un dzimumu un šī izvēle ir vistiešākā mērā saistīta ar gara mācībām, kas ir jāapgūst iemiesojuma laikā. Ja cilvēku neapmierina savs ķermenis un dzimums, un viņš vēlas veikt korekcijas savā ķermenī vai mainīt dzimumu, tad cilvēks neapgūst mācību mīlēt pašam sevi tādu kāds esi. Ja cilvēks neiemācās mīlēt pats sevi, tad viņam būs grūtības mīlēt arī citus bez nosacījumiem.
Otra mācība visiem tiem, kurus neapmierina dzimums, piemēram, ļoti sievišķīgs vīrietis vai ļoti vīrišķīga sieviete, viņiem ir jāiemācās līdzsvarot enerģijas, t.i., ļoti sievišķīgam vīrietim (zēnam) ir jānodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, kas viņa ķermeni veidos vīrišķīgu; ļoti vīrišķīgai sievietei (meitenei) ir jālieto visi elementi, kas padara sievieti sievišķīgāku (vilkt kleitas, augstpapēžu kurpes, taisīt sievišķīgas frizūras). Protams, jāņem vērā, ka sievišķīgam vīrietim nepatiks veikt fiziskas aktivitātes, kas viņa augumu padarīs vīrišķīgāku, tāpat arī vīrišķīgai sievietei ērtākais apģērbs liksies bikses un zemu papēžu kurpes, tomēr, ja esi izdarījis izvēli, ka vēlies līdzsvarot enerģijas, tad ir jāpārkāpj pāri ērtumam un jāmācās ieraudzīt prieku tajā, kas līdz šim prieku nav sagādājis.
Arī sievišķīgas sievietes labprāt staigā biksēs, jo tā ir ērti, bet, ja sieviete vēlas piesaistīt sev vīrieša vai sabiedrības uzmanību, tad viņa vilks sievišķīgi pievilcīgu apģērbu un skaistas kurpes, izturot neērtības.
Es atceros gadījumu laikā, kad studēju augstskolā. Augstskolā bija jauniete, kas izskatījās kā puisis. Puiši viņai nepievērsa uzmanību. Viņa atļāva draudzenēm sevi pārveidot – uzkrāsot, izveidot skaistu frizūru un uzvilkt sievišķīgas drēbes, apavus un kopā ar citām jaunietēm aizgāja uz studentu balli. Viņai pievērsa uzmanību izvēlīgākais puisis un vēlējās sākt attiecības, bet jauniete nobijās un atgriezās savā vecajā tēlā, jo skaistas sievietes loma viņai iekšēji nebija pieņemama. Es domāju, ka viņa iepriekšējā dzīvē ir cietusi no skaistas sievietes lomas un tāpēc šajā dzīvē neapzināti nevēlas pildīt šo lomu, bet viņas gars ļoti vēlas iemīlēt sieviešu dzimuma lomu.
Dzimumu maiņas operācijas, protams, ietekmē cilvēka būtību, bet gars jau nenāca iemiesojumā, lai mainītu dzimumu. Gars nāca iemiesojumā, lai mainītos pats, augtu garā, mainītu savu domāšanu.
Tiem, kas domā par dzimuma maiņas operāciju, es vispirms ieteiktu aprunāties ar sievietēm, kas piedalījušās pasākumos, kur skaistumkopšanas speciālisti izmaina sievietes ārējo izskatu un ģērbšanās stilu tā kā šiem skaistuma stilistiem un sabiedrībai šķiet skaisti, bet cik daudzas sievietes pēc tam pieņem šo jauno izskatu un stilu? Ne visas sievietes jūtas ērti pārveidotajā izskatā un tāpēc daudzas no viņām atsakās no stilistu ieteikumiem. Tas ir pierādījums, ka cilvēka ārējā izskata mainīšana vēl nenozīmē, ka cilvēks jaunajā izskatā jutīsies labi. Ārējo izskatu ir viegli pamainīt dažādos virzienos, tāpēc izskata maiņa netiek uztverta kā liela problēma, bet dzimuma maiņas operācijas nav ieteicams veikt uz priekšu un atpakaļ vairākas reizes. Tāpēc ļoti svarīgi par to padomāt pirms darīt.
Nevajag pārspīlēt ar straujām pārmaiņām. Visu vajag darīt pamazām, tad cilvēks neizjutīs tik lielu diskomfortu. Piemēram, sievišķīgam vīrietim fiziskām aktivitātēm sākumā pievērst nelielu uzmanību, pakāpeniski palielinot laiku. Vīrišķīgām sievietēm izmaiņas savā ārējā izskatā veikt lēnām un pakāpeniski, tad pakāpeniski sieviete pieņems savu jauno izskatu.
Dievs cilvēkam ir devis brīvo gribu. Tas nozīmē, ka cilvēkam ir tiesības veikt dzimuma maiņas operāciju vai dzīvot viendzimuma attiecībās, tikai jāatceras tas, ka Dievs cilvēkam dodot brīvo gribu iedeva arī saprātu, lai cilvēks par savām izvēlēm uzņemtos atbildību. Tāpēc daudziem cilvēkiem mūsdienās būs jāiegūst skaudra pieredze, lai uz visiem laikiem saprastu – kāpēc nevajag pārkāpt Dievišķos likumus; kāpēc nevajag mainīt dzimumu, bet gan vajag mainīt savu domāšanu; kāpēc nevajag dzīvot viendzimuma attiecības, bet gan veidot ģimeni ar pretējā dzimuma pārstāvi, radot bērnus utt. Vārdi neko nelīdz. Piespiešana rada protestus. Mūsu uzdevums ir skaidrot, bet ja mums nenotic, mēs tur neko nevaram darīt, jo arī mums ir jārespektē ikviena cilvēka, arī mūsu pašu tuvāko brīvā griba.
Es piekrītu Laurai, ka jaunieši ar savām vēlmēm un papildināšu vēl ar bailēm iedzen sevi džungļos no kuriem grūti tikt ārā. Tāpēc tik svarīga ir bērnu garīgā izglītošana, kas diemžēl izglītības sistēmā ir atstāta novārtā.