Kas šajā dzīvē ir jāiemācās cilvēkam, kurš caur dzīvi iet ar “upura domāšanu”? 10.12.2022
Ligita jautā: Sabiedrībā daudz plaši tiek pieminēts termins “upura domāšana”. Sakiet, lūdzu, kā tas praktiski izpaužas un kas šajā dzīvē ir jāiemācās cilvēkam, kurš caur dzīvi iet ar “upura domāšanu”?
Elvita Rudzāte atbild: “Upura domāšana” piemīt cilvēkiem, kuri neizprot dzīves likumsakarības jeb Dievišķos likumus, īpaši Dievišķo Cēloņu-seku likumu, kuru austrumos sauc par Karmas likumu. Cilvēkam ir sajūta, ka viņam dara pāri, neizprotot savu atbildību notiekošajā.
Piemēram, sievietes, kuras cieš no vardarbības no sava dzīvesbiedra, sevi uzskata par upuri, neapzinoties, ka arī viņas ir līdzatbildīgas notiekošajā. Viņas redz tikai vērsto agresiju pret sevi, bet neaizdomājas, ka pašas šo agresiju ar savām sliktajām domām un neprasmi mīlēt ir piesaistījušas. Ja sieviete mainās, tad Dievs viņai parāda ceļu kā izkļūt no grūtās dzīves situācijas. Ja sieviete saglabā “upura domāšanu”, tad dzīvē nāksies sastapties ar vardarbību no citu cilvēku puses tik ilgi, kamēr cilvēks sāks aizdomāties par cēloņu-seku sakarībām un sāks iet apzinātu garīgās izaugsmes ceļu.
Tāpēc bieži sievietes, kas cieš no vardarbības, aizbēgot no viena vardarbīga partnera izvēlas nākamo partneri, kas arī pret viņu ir vardarbīgs vai izvēlas dzīvot viena, neveidojot attiecības ar vīrieti. Abos gadījumos sieviete no grūtajām attiecībām neko nav mācījusies un saglabā “upura domāšanu”.
Es varu izteikt tikai līdzjūtību cilvēkiem, kas caur dzīvi iet ar “upura domāšanu”. Viņiem dzīve šķiet netaisnīga, bet patiesībā dzīve ir ļoti interesanta un skaista, ja tikai esi gatavs garīgi attīstīties un pārvarēt dzīves grūtības.
Dievs visiem cilvēkiem ir devis brīvo gribu – mācīties vai iet ciešanu ceļu. Cilvēki ar “upura domāšanu” izvēlas ciešanu ceļu.
Sokrata tautskola aicina piedalīties pasākumā “Izglītības programmas “DOMĀTĀJS” dalībnieku saiets 2025”, 2025.gada 9. augustā, plkst. 11.00-17.00, Sirdsapziņas skolā, Bezdelīgu ielā 16, Sigulda, Siguldas novads. Pasākuma mērķis: attīstīt Domātāju savstarpējo sadarbību un kompetenci, lai sniegtu palīdzību cilvēkiem, kurus piemeklējušas dažādas dzīves Lasīt vairāk …