Ko cilvēkam grib pateikt ugunsgrēka izcelšanās? 30.10.2015
Inese jautā: Ko cilvēkam grib pateikt ugunsgrēka izcelšanās? Radinieku prombūtnes laikā viņu brīvdienu/pirts namiņā, pēc saimnieces lūguma to iekurināt, izcēlās ugunsgrēks. Nenodega pavisam, jo tika laicīgi pamanīts, bet bojājumi ir, arī pēc ugunsdzēsēju dzēšanas viss ir slapjš. Visvairāk esot cietusi bērnu istaba.
Jāsaka, es nojaušu, kāpēc tā notika. Tā māja pārsvarā tika izmantota ģimenes nedēļas nogalēm, sabrauca tur paši saimnieki, dažādi radi, draugi ..kā nu kuro reizi, un visi tur kopā dzēra (lietoja alkoholu). Un bērniem tajās reizēs, protams neviens nepievērsa uzmanību, tie vienmēr tika sūtīti uz savu istabu augšā. Tad nu..pienāca reize, kad tika dots mājiens.. Arī tajā dienā, kad mājiņa aizdegās radiniece ar draudzeni bija plānojusi tur
braukt..un darīt to pašu, ko vienmēr dara..jo savādāk viņi, diemžēl, neatpūšas..
Vai es pareizi esmu sapratusi? Un ko šī situācija vēsta tieši man? Saistīta ar to esmu, jo mani radinieki, bet palīdzēt nevaru, jo, protams, neviens manī neklausīsies, vai pasmiesies, kā parasti. Jau esmu pieradusi pie tā. Visi manā ģimenē mani uzskata par dīvainu jau sen.
Elvita Rudzāte atbild: Katram cilvēkam Dievs dod savas zīmes. Vienam cilvēkam ugunsgrēks simbolizēs pieķeršanos materiāliem labumiem, citam dos zīmi, ka pienācis laiks kaut ko mainīt esošajā dzīvē. Tāpēc viennozīmīgi atbildēt ko cilvēkam grib pateikt ugunsgrēka izcelšanās, nav iespējams. Uguns kā tāda parasti veic attīrošo darbu, t.i., transformē negatīvo enerģiju pozitīvajā. Ugunsgrēki, kas radušies netīšas rīcības rezultātā, var arī vēstīt ēkas saimniekiem, ka viņi pārāk ir pieķērušies laicīgām materiālām vērtībām, novārtā atstājot mūžīgās vērtības, bet var būt arī cits vēstījums. Man ir zināma jauka ģimene, kurai nodega māja, bet šī ģimene uzreiz saprata vēstījumu, ka viņiem sen jau vajadzēja mainīt dzīves vietu, jo apkārt dzīvoja skauģi. Viņi pat pateicās ugunsgrēkam, ka tas viņus piespieda mainīt dzīves vietu, jo paši nespēja šim solim izšķirties, kaut arī sen jau to bija sapratuši kā pareizāko rīcību. Tāpēc ne vienmēr ugunsgrēku vajag uztvert kā kaut ko sliktu. Tas var būt arī Dieva eksāmens, lai pārbaudītu cilvēku kā viņš reaģēs brīdī, kad zaudēs materiālos labumus. Tas ir grūts pārbaudījums, bet ir cilvēki, kas savā garīgajā attīstībā ir gatavi nokārtot šo dzīves eksāmenu.
Lai Inese saprastu savu neapgūto mācību, kuru izgaismoja šis nelaimes gadījums, viņai ir jāatceras kā viņa jutās brīdī, kad uzzināja par nelaimi. Tur slēpjas viņas neapgūtā mācība.
Sokrata tautskola aicina piedalīties Artas Skudras-Štarkas vadītajā atbalsta grupā “Attiecību uzlabošana ģimenē un Dzīves mācības” (vakara grupa) – 14., 21., 28.maijs, 04., 11., 18.un 25.jūnijs, no plkst.19.00 – 21.00, Zoom platformā Mēs visi esam dažāda veida attiecībās Lasīt vairāk …