Sieviete jautā: Vai ir kāds seminārs vai iespēja kā es varētu risināt, saprast, kādēļ maniem bērniem ir tik slikta redze, vai tieši tās mūsu vecāku savstarpējās attiecības? Iepriekš jau tā teicāt. Bet es nesaprotu kā es to tā uz burvju mājienu varētu atrisināt. Abiem bērniem redze tālumā nu jau -3. Nu ko lai es daru, kā lai palīdzu? Vai ari viņi atspoguļo kādu manu nevēlēšanos redzēt? Lūdzu palīdziet, iesakiet, esmu gatava piedalīties kādā seminārā vai ideāli protams būtu varbūt individuāli. Un nezinu vai jau jautāju jums par to, bet paziņu lokā zinu brāļus ar ļoti sliktu redzi un mamma viņiem cik zinu tā kā sajuka prātā. Un abiem brāļiem pieaugušie pusaudžu bērni ir jau viņā saulē, viens izdarīja pašnāvību, otram bērnu nogalināja. Nezinu kādēļ tas mani biedē. Jo bieži manas veselības problēmas, distonija un bailes ir vilkušas paralēles ar mana prāta veselību. Vai es nepareizi to velku paralēlēs? Kādēļ tas mani biedē? Un ko es varu darīt savu bērnu labā?
Elvita Rudzāte atbild: Sieviete pareizi ir sapratusi, ka bērnu tuvredzība ir saistīta ar to, ka viņi nevēlas redzēt sliktās attiecības starp vecākiem, jo viņi mīl abus vecākus un nevēlas nostāties viena vecāka pusē. Tāpat bērnu redzi ietekmē viņu attieksme pret skolā notiekošo. Sieviete var un viņai vajadzētu mainīt attiecības ar vīru pozitīvā virzienā, lai bērni redz, ka starp vecākiem ir mīlestība. Tomēr sieviete nespēs neko mainīt pārējā sabiedrības daļā, kur bērni pavada ievērojamu laiku. Tāpēc sievietes spēja uzlabot bērnu redzi ir ierobežota, bet attiecību uzlabošana ar savu vīru ir svarīga ne tikai bērnu redzes dēļ, bet lai visu ģimenes locekļu dvēselēs būtu harmonija.
Bērni var uzlabot redzi, ja veiks redzes muskuļu treniņus. Kā to darīt, iesaku paskatīties internetā, ļoti daudz materiālu. Problēma tā, ka ne katrs ir gatavs trenēt savas redzes muskuļus un es nezinu vai sievietes bērniem pietiks pacietības to darīt.
Ja sieviete uzlabos attiecības ar vīru un bērni iemācīsies mainīt attieksmi pret sabiedrībā notiekošo, tad bērnu redzes pasliktināšanās apstāsies. Tāpēc svarīgi bērniem saprotamā valodā skaidrot dzīvi, īpaši dzīves grūtās situācijas. Piemēram, ja bērns skolā cieš no vardarbības vai pazemojumiem, tad viņš noteikti negribēs redzēt to, kas viņu sāpinājis. Māte nevar pasargāt savu bērnu no vardarbības skolā un viņai šobrīd būs grūti atrast skolu, kur starp bērniem nepastāv ne emocionālā, ne fiziskā vardarbība, jo mūsdienās sabiedrības apziņas līmenis ir tik zems, ka viņi neizprot cēloņu-seku sakarības un tāpēc pieļauj kļūdas.
Mūsdienās vardarbība ir redzama visapkārt, tāpēc jāpriecājas par katru cilvēku, kas ir atteicies no vardarbības. Ja agrāk maz bija bērnu skolā, kam bija nepieciešamas brilles, tad mūsdienās arvien vairāk bērniem un jauniešiem nepieciešamas brilles. Tas nozīmē, ka problēma nav tikai ģimenē, bet sabiedrībā kopumā.
Kāpēc sievieti biedē, ka viņas bērniem ir jāvalkā brilles, tas būtu jautājums pašai sievietei? Viņai ir jāiedziļinās savās izjūtās, kas tieši viņu biedē? Vai viņai bail, ka bērni paliks akli? Vai viņai bail, ka bērni ar brillēm būs apsmiekla objekts skolā? Vai citas bailes?
Ko sieviete var darīt savu bērnu labā? Turpināt darbu ar sevi, uzlabot attiecības ar vīru, lūgties par bērniem, skaidrot bērniem dzīvi, dalīties personiskajā pieredzē kā pārvarējusi dažāda rakstura grūtus dzīves brīžus, dzīvot saskaņā ar Dievišķajiem likumiem un iepazīstināt bērnus ar redzes muskulatūras attīstības vingrinājumiem. Pārējais ir jāizdara bērniem pašiem.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …