Ko garīgajā skatījumā nozīmē karš? 03.03.2022
Simona jautā: Kopš Ukrainā sācies karš, nespēju nedomāt par to, kāpēc? Ko garīgajā skatījumā nozīmē karš? Kādu mācību pašlaik apgūst ukraiņu tauta? Kādu karmu uzņemas Krievija un tās vadītājs?
Es ar sirdi un dvēseli esmu par mieru, bet šobrīd atbalstu to, ka visa pasaule palīdz Ukrainai ne tikai materiāli, bet arī militāri ar ieročiem/tehniku. Ukraina viena galā netiks, pašlaik tiek piesmieta viņu zeme, cilvēki un valsts. Bez militāras palīdzības tā neizturēs lielo spiedienu. Tai paša laikā es lūdzu Dievam aizsargāt Ukrainu un atmodināt Krievijā mīlestību. Neatbalstu ikdienā vardarbību pret vardarbību, bet šoreiz ir izņēmuma gadījums, kad ir jāaizstāvas.
Ja, piemēram, kāds garīgi slimais sistu nost manu bērnu, es nestāvētu malā lūgdamās, bet aizstāvētu fiziski un sauktu palīgā. Tieši to dara Ukraina. Apziņas līmenis nav tik augsts uz Zemes, lai spētu tikai ar Gaismu palīdzēt. Realitāte ir skarba. Bet šis gadījums saliedē arvien vairāk un vairāk cilvēku uz lūgšanām un virza atpakaļ pie Dieva.
Kamēr šo rakstu, laikam arī esmu atbildējusi uz saviem jautājumiem. Kāds ir Jūsu skatījums uz situāciju? Paldies un aicinu visus lūgt par Ukrainu un sūtīt mīlestības enerģiju uz Krieviju.
Elvita Rudzāte atbild: Karš garīgajā skatījumā nozīmē sabiedrības degradāciju. Ukraiņu tauta apgūst vienotības, drosmes un savstarpējas sadarbības mācības, caur ciešanām izpērkot savas pagātnē pieļautās kļūdas. Krievija uzņemas ļoti smagu karmu, kuru nāksies izpirkt ar ļoti lielām tautas ciešanām.
Piekrītu Simonai, ka ar lūgšanām vien nepietiek, ka šobrīd ir jāpalīdz Ukrainai aizstāvēties no uzbrucēja. Arī garīgajā skatījumā ieročus drīkst izmantot aizstāvoties, ja pirms tam ir izdarīts viss, lai novērstu uzbrucēja agresiju, neizmantojot ieročus. Domāju, ka Ukraina centās panākt mierizlīgumu, bet tas nesaskanēja ar varas spēlmaņu plāniem, tāpēc mierizlīguma sarunas bija neveiksmīgas.
Situācija ir ļoti sarežģīta, jo vairums Krievijas iedzīvotāju nemaz nezina un nesaprot, kas patiesībā notiek. Viņi uzticas informācijai, kas tiem tiek pasniegta, bet šī informācija ir melīga. Visbīstamākā nepatiesība ir puspatiesība, jo cilvēki tai uzticas, jo informācijā ir daļa patiesības. Arī Latvijai informācija netiek pasniegta pietiekoši plaši un brīžiem tiek pasniegta manipulējot ar sabiedrības domu, un tāpēc sabiedrības uzticēšanās plašsaziņas līdzekļiem sāk mazināties. Piemēram, nesen atspoguļotais sižets par Gunāra Astras pieminekļa atklāšanas notikumiem sabiedriskajā televīzijā ziņu raidījumā “Panorāma” radīja nepareizu priekšstatu par notiekošo, sabiezinot krāsas jeb manipulējot ar sabiedrisko domu (Ievas Akurāteres uzstāšanās netika izsvilpta kā to atspoguļoja Panorāmas sižets). Vai kāds par šo nepatiesību ir uzņēmies atbildību? Kā lai pēc šāda sižeta vispār uzticas sabiedriskajai televīzijai?
Pasaulē notiekošais ir nopietns pārbaudījums plašsaziņas līdzekļiem, jo patiesība agrāk vai vēlāk atklājas. Plašsaziņas līdzekļi visā pasaulē sāk zaudēt savu varu un tas ir tikai tāpēc, ka pārāk daudz nepatiesas un nepārbaudītas informācijas ir izplatīts, manipulējot ar sabiedrības domu.
Situāciju Krievijas un Ukrainas karā apgrūtina fakts, ka neviens nezina, kas patiesībā notiek ar Putinu? Vai viņš ir adekvāts un apzinās ko dara, vai vispār tas ir Putins vai viņa dubultnieks? Kas ietekmē Putina lēmumus? Skaidrs ir tas, ka varas spēlmaņi vēlas pārdalīt pasaules teritorijas un ietekmes zonas, bet rezultāts nesakrīt ar mērķi, jo varas spēlmaņi nezina, ka rezultātu nosaka Dievs nevis cilvēks. Tas ir tāds mājiens arī visu citu valstu valdību pārstāvjiem (ierēdņiem) un uzņēmumu vadītājiem, kas ir koncentrējušies uz mērķiem un rezultatīvajiem rādītājiem un domā, ka cilvēkam viss ir iespējams. No cilvēka ļoti daudz kas ir atkarīgs, bet rezultātu nosaka Dievs un jo ātrāk cilvēce to sapratīs, jo mazāk kļūdu pieļaus.
COVID pandēmijas gadi bija doti, lai cilvēce saprastu, kas ir galvenās vērtības, bet cilvēces vairums to nesaprata, tāpēc nelaime nāk no citas puses. Tas, ka pēc COVID pandēmijas nāks cita nelaime un būs smagāka par COVID pandēmiju, bija zināms, jo pienācis laiks pasaulei mainīties visās jomās. Vecajam ir jāaiziet, lai jaunais nāktu vietā, bet vecais negrib iet projām, tāpēc tik lielas nesaskaņas vecajam ar jauno.
Ukrainai arī bija nepieciešamas lielas pārmaiņas, jo nevienam nav noslēpums, ka pirms kara Ukrainā ļoti augstā līmenī bija korupcija. Dievišķais Taisnīguma likums nosaka, ka viss, kas ar mums notiek, ir taisnīgi. Diemžēl ne vienmēr mēs redzam cēloņu – seku savstarpējo sakarību, bet tas neatceļ Dievišķo likumu darbību.
Ukraina ir pareizi sapratusi, ka karu var apturēt krievu karavīru mātes un Krievijas sievietes, ja tās apvienosies un izdarīs spiedienu uz esošo Krievijas varu. Šis ir laiks, kad ļoti liela nozīme pozitīvu pārmaiņu ieviešanā ir tieši sievietei. Manuprāt šobrīd par maz ir iesaistījušās konflikta risināšanā sievietes. Piemēram, ļoti daudz varētu izdarīt bijusī Vācijas kanclere Merkele, ja tikai viņu ES pilnvarotu piedalīties mierizlīguma sarunās ar Putinu. Šobrīd visām pasaules ietekmīgākajām sievietēm vajadzētu apvienoties un iesaistīties mierizlīguma sarunās visos līmeņos, jo citādi karš Ukrainā var attīstīties līdz pat kodolkaram pasaulē.
Garīgajā skatījumā, ja cilvēce negrib atgriezties pie Dieva, tad pasaulē notiek liela nelaime, lai cilvēce pati meklētu Dievu. Diemžēl dzīves piemēri rāda, ka patiesa atgriešanās pie Dieva notiek tikai tad, kad cilvēks redz, ka neviens cits viņam palīdzēt nevar. Arī es sāku atgriešanās Ceļu pie Dieva tikai tad, kad man neviens cits nespēja palīdzēt. Diemžēl vairums cilvēku vispār nesaprot, ko nozīmē atgriešanās pie Dieva, jo lūgšanas un iešana uz baznīcu nav patiesa atgriešanās pie Dieva. Patiesa atgriešanās pie Dieva ir apziņas līmeņa paplašināšana un tikumīga dzīve jeb izvēles saskaņā ar savu Sirdsapziņu. Ja sabiedrība paplašinās apziņas līmeni, tad sabiedrībai nebūs jāpiedzīvo ciešanas, jo sastaptās grūtības tā pārvarēs ar gudrību un mīlestību.
Mūsu nākotni noteiks sabiedrības kolektīvais apziņas līmenis. Mūsu valdība ir gatava ieguldīt aizsardzībā, bet vai ir gatava ieguldīt sabiedrības apziņas līmeņa celšanā?