Ko garīgajā skatījumā nozīmē kreisā ceļa sasišana? 26.08.2024
Sanita jautā: Pirms kāda laika nokritu pa trepēm un ļoti stipri sasitu kreiso celi. Esmu domājusi par cēloņiem, tomēr īsto atbildi nevaru atrast.
Elvita Rudzāte atbild: Garīgajā skatījumā ceļi pauž principus, saskaņā ar kuriem notiek virzīšanās pa dzīvi. Ceļi rāda, ar kādām jūtām mēs soļojam uz priekšu :
Miermīlīgam, draudzīgam un līdzsvarotam ceļiniekam ceļi ir veseli.
Ceļiniekam, kas dodas uz priekšu cīnoties un mānot citus, ceļi ir sasisti.
Cilvēkam, kas cenšas dzīvi pārspēt viltībā, tiek bojāti meniski.
Kas iet piespiedu kārtā, tam ceļi saslimst.
No skumjām, kas radušās neveiksmju dēļ, celī veidojas ūdens.
No skumjām, ko izraisa atriebība, celī uzkrājas asinis.
Kustība uz priekšu var būt gan garīga, gan dvēseliska, gan fiziska, taču līdz šim mēs esam iemācījušies izdarīt secinājumus tikai fizisku ciešanu gadījumos. Tas bieži atspoguļojas fiziskajos ceļgalos. Kamēr vien cilvēks dzīvo, viņš arī kustas un kaut kur nonāk. Ja viņš ar to ir apmierināts, viņa ceļgali ir veseli. Kad pasliktinās attieksme pret savas dzīves virzību, tiklīdz rodas neapmierinātība, saslimst arī ceļgali. Pirms ceļgali saslimst, parasti ir iepriekšēji brīdinājuma signāli: 1) ceļgalu krakšķēšana, 2) ceļgalu ļimšana, 3) ceļgalu trīcēšana, 4) ceļgalu plakšķēšana.
Cilvēka virzībai dzīvē traucē pārspīlējumi. Pārspīlējumi rodas no vainas apziņas, kuras dēļ cilvēks cenšas būt pārspīlēti sirsnīgs. Viņā ir vēlme parādīt, ka viņam ir sirds – ja nu kāds uzskatītu, ka nav. Zinošs cilvēks jūt un zina, kā jārīkojas, un neielaižas pārspīlējumos, kas traucē virzībai dzīvē. Viņa ceļgali ir veseli. Zinošs cilvēks ir līdzjūtīgs, un viņa ceļgali neļogās no vājuma, jo viņš nevienu un neko nežēlo. Zināšanas un lietišķums nav viens un tas pats. Zināšanas ir situācijas pārzināšana, lietišķums ir iejušanās situācijā.
Ja cilvēks vēlas vienlaikus būt sirsnīgs un virzīties dzīvē uz priekšu, tad viņš ir vai nu sirsnīgs un nevirzās tālāk, vai kļūst par bezsirdīgu dzinēju. Kāpēc? Tāpēc, ka saknes, kas ir cieši zemē, netiek līdzi tam, kā aug galotne.
Iesaku Sanitai padomāt, vai viņai nav dusmas uz kādu vīriešu dzimuma pārstāvi, kas viņai traucē dzīvē virzīties uz priekšu vai traucē sasniegt mērķi?
Ja Sanitai skaidrojums nesniedza atbildi, tad iesaku viņai piedalīties sevis dziedināšanas programmā “Garīgā prakse – mana ikdiena”, kur tiek analizēti dzīves notikumi un izprastas neapgūtās mācības. Informāciju par tuvāko grupu lasīt un pieteikties dalībai grupā šeit.