Ko garīgajā skatījumā simbolizē kakla deformācija? 30.12.2021
Signe jautā: Vēlos lūgt Jūsu skaidrojumu – palīdzību manai situācijai.
Es biju uztaisīt rentgenu, jo ik pa laikam jutu sāpes kakla rajonā. Saņēmu šādu rezultātu:
ATRADE – RTG mugurkaula kakla daļas skriemeļiem, 2 proj. Mugurkaula kakla daļas kifotiska deformācija. Skriemeļu ķermeņu augstums saglabāts, to iniciālas deģeneratīvas izmaiņas, izteiktākām izmaiņām C5-C6 līmenī. Starpskriemeļu un unkovertebrālās locītavas bez būtiskām izmaiņām. Starpskriemeļu spraugas saglabātu augstumu.
SECINĀJUMS – Mugurkaula kakla daļa kifotiska deformācija. Iniciāla deformējoša spondiloze.
Rentgena rezultātus es pārrunāju ar ārstu un “cilvēkam saprotamā valodā” mana diagnoze ir šāda: izmaiņas ir nelielas, bet process ir sācies (spondiloze). Kifoze ir kakla skriemeļu ”iztaisnojums”. Man ieteica vairāk dzert ūdeni
(deģeneratīvas izmaiņas norāda uz organisma izžūšanu), regulāru vingrošanu un masāžas kursus kakla – plecu daļai.
Ārsta ieteikumus ņemu vērā un tos pildu. Tomēr es piekrītu uzskatam, ka slimības rodas no nepareizas attieksmes pret dzīvi. Es vēlos dzirdēt Jūsu domas, kura vai kuras ir manas neapgūtās mācības, lai saprotu virzienu, kurā tālāk strādāt ar sevi nu jau citā līmenī, ne tikai vairs fiziskā līmenī. Tas, protams, nenozīmē, ka atmetīšu ar roku fiziskajām
darbībām, jo, manuprāt, tās ies lieliski kopā ar garīgo darbu.
Elvita Rudzāte atbild: Piekrītu Signei, ka fiziskās darbības iet kopā ar garīgo darbu.
Garīgajā skatījumā cilvēka attieksme pret tēvu vai vīrieša dzimumu nosaka viņa kaulu stāvokli. Kam tēvs ir autoritāte, tam skelets ir stiprāks nekā tam, kura tēvam ir maigāks raksturs. Deformējies skelets liecina par vāja rakstura tēvu. Vājš skelets mēdz būt cilvēkam, kura tēvs viņam nav bijis autoritāte. Tēvu mēs ar mīlestību izvēlamies paši, un tēvam jābūt autoritātei. Fiziski tēvs var būt pat invalīds, bet, ja bērns viņu ciena, viņam ir stiprs skelets.
Ietiepība ietekmē kaklu. Iecirtīga cilvēka mugurkaula kakla daļa izjauc līdzsvaru, saspiež nervus, un no spīvajām sāpēm kakls kļūst nekustīgs. Nav nozīmes, vai to sauc par kakla radikulītu vai neiralģiju vai kā citādi. Slimības cēlonis ir bailes „mani nemīl” un dusmas par to, kā arī uzskats, ka cilvēku nesaprot, nerūpējas par viņu, apkārtējie ir piekasīgi.
Kakla un pleca daļas kaites rodas no neapmierinātības ar sevi, kas radusies, lai iemācītu cilvēkam pilnīgu sevis un pasaules redzējumu. Bet aiz bailēm, ka viņu necienīs tādu, kāds cilvēks ir, viņš sāk purpināt par savu ķermeni, raksturu un rīcību, pat nepamanot, kā pieaudzis prasīgums pret visu. Tā cilvēks iejūdz savu gribu, uzkrauj plecos nesamērīgu nastu, tikai lai panāktu savu, tādējādi izdabājot citiem, bet tas neizdosies līdz brīdim, kamēr cilvēks neatbrīvos neapmierinātību ar sevi. Neapmierinātība ar sevi uzkrājas saskarsmes čakras muguras daļā – tur, kur koncentrējas cilvēka griba. Tas rāda, ka cilvēks neprot un negrib kontaktēties ar sevi un citiem.
Iesaku Signei padomāt, kāda ir viņas attieksme pret vīrieša dzimumu kā tādu? Vai viņa vīriešus nenoniecina, neuzskata par vājiem? Viņai ir jāpadomā, vai viņa nav pārmēru prasīga pret sevi un citiem? Signei varētu būt saskarsmes problēmas, tāpēc viņai ir jāpadomā, kā notiek saskarsme ar citiem cilvēkiem, kā viņa reaģē, kad saskaras ar negatīvi noskaņotu cilvēku? Viņas neapgūtās mācības slēpjas atbildēs: kas mani neapmierina dzīvē? Katra atbilde ir viena neapgūtā mācība. Signei ir jāpievērš uzmanība savai gribai. Lai vairāk kaut ko pateiktu, nepieciešams veikt dzīves analīzi. Iesaku Signei piedalīties Sokrata tautskolas atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse” (skatīt informāciju par tuvāko atbalsta grupu šeit).