Līga jautā: Vai es pareizi saprotu, ka pārmērīgi liels darba apjoms māca prast saprast, kur, cik lielā mērā ieguldīt savu enerģiju? Ja mana nojausma nav pareiza, lūdzu, paskaidrojiet, kādu mācību pasniedz pārmērīgi liels darba apjoms, kuru fiziski nav iespējams izpildīt.
Elvita Rudzāte atbild: Pārmērīgi liels darba apjoms māca ne tikai pareizi ieguldīt enerģiju, bet arī veidot pareizu attieksmi pret to, attīstot sevī harmonijas un pazemības īpašības, kā arī palīdzot atbrīvoties no kauna un lepnības izjūtām.
Paskaidrošu nedaudz sīkāk:
Cilvēks, kas iekšēji ir harmonisks (nav stresā par darba apjomu), prot plānot laiku, izvērtējot, kuri darbi ir svarīgākie, kuri var pagaidīt, nosakot efektīvu darbu secību, spēj paveikt ļoti lielu darba apjomu. Savukārt cilvēks, kas savā domāšanā ir haotisks, baidās izdzirdēt kritiskas piezīmes, cieš no bailēm “mani nemīl” un vēlmes izpatikt, nespēs labi saplānot darbu secību, kas radīs viņā sajūtu, ka darbu ir pārmēra daudz. Patiesībā viņš vienkārši neprot ar tiem tikt labi galā, jo nav apguvis daudzas savas mācības.
Ja harmoniskam cilvēkam ir pienākums izpildīt nepaveicamu darba apjomu, tad šis cilvēks nevis kritīs panikā, bet meklēs palīdzību, informējot augstāko vadību, ka nespēj ar darba apjomu tikt galā. Viņam nebūs kauns atzīt, ka viņš uzticēto pienākumu nespēj paveikt noteiktajos termiņos, tāpēc nepieciešama palīdzība. Ja situācija būs tāda, ka viņam nevarēs neviens cits palīdzēt, bet darbi būs jāizdara, tad talkā nāk Augstākie spēki un laiks it kā sāk ritēt lēnāk, lai cilvēks paspētu visu izdarīt. Svarīgākais ir šādu situāciju pieņemt ar pazemību, veidojot pareizu attieksmi – es to esmu pelnījis, Dievs uzdod tikai tādus pārbaudījumus, kādus es varu izturēt. Ar šādu attieksmi cilvēks var paveikt brīžiem pat neiespējami lielu darba apjomu. Protams, viņam ir jāstrādā vairāk par 8 stundām dienā, bet viņš nejūtas pēc tām slikti. Viņš ir noguris, bet nogurums ir salds, radot saldu un dziļu miegu un nākošā rītā viņš atkal ir spēka (enerģijas) pilns.
Prasmi pareizi plānot laiku vislabāk var attīstīt, ja vienlaicīgi ir uzdoti daudzi pienākumi. Ja cilvēkam ir maz pienākumu, tad visticamāk viņš visu laiku tiem arī patērēs. Ja viņam kādā brīdī uzdos vairāk, tad viņš vai nu būs dusmīgs, vai ar pazemību pieņems šo situāciju un mācīsies strādāt ar lielāku koncentrēšanos uz konkrēto uzdevumu. Tas ir līdzīgi kā sportistam, kam uzreiz nav labi sporta rezultāti, viņam ir jāsāk trenēties, treniņa darbu uzsākot ar mazāku slodzi un pakāpeniski to palielinot.
Daudziem cilvēkiem ir kauns atzīt, ka viņi kaut ko nespēj izdarīt. Šiem cilvēkiem Dievs uzdos pārmēru lielu darba apjomu, lai piespiestu cilvēkus lūgt palīdzību. Tie, kas kaunas lūgt palīdzību, patiesībā cieš no lepnības valgiem, jo nevēlas nevienam parādīt savu vājumu, vēlas būt pārāki par citiem. Tāpēc tieši šie cilvēki parasti cieš no pārmēru liela darba apjoma, jo Dievs vēlas, lai viņi atbrīvotos no lepnības un kauna, kas veido vienu veselumu (50% lepnības un 50% kauns).
Tāpēc svarīgi ir mācīties – apgūt Dievišķo zinātni un atgriezties ticībā pie Dieva, jo tikai tā var sevī attīstīt iekšējo harmoniju un tad neviens uzdevums nešķitīs neizpildāms.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …