Lilija jautā: Pēdējos gados ir diezgan biežas problēmas ar urīnceļiem-iekaisums/nieru iekaisums. Arī grūtniecības laikā ir nieru iekaisums līdz pat atkārtotai nokļūšanai slimnīcā. Sakiet lūdzu, ar kādām neapgūtām mācībām tas varētu būt saistīts?
Elvita Rudzāte atbild: Jebkāds iekaisums liecina par dusmu klātesamību.
Nieres ir dzīves mācību orgāni. Nierēs kustās ūdens. Ūdens simbolizē jūtas. Tāpēc nieru uzdevums ir likt cilvēkam saprast savas jūtas. Dzīvot garīgajā skatījumā nozīmē kaut ko radīt. Ja mēs neko neradām, tad mēs garīgajā līmenī mirstam. Dzīve virzās uz priekšu, tikai pateicoties tam, ka cilvēks nemitīgi mācās, bet, ja reiz nemācās, atstāj šo sauli, lai atpūstos. Cilvēks mācās no šķēršļiem, kas rodas paša likteņa ceļā. Šķēršļi ir bailes un vilšanās, kas bremzē cilvēka attīstību. Bailes apstādina dzīves kustību. Ja cilvēks ir vīlies, tad viņš baidās vēlreiz kaut ko darīt vai mainīt savā dzīvē, jo viņš netic, ka izdosies. Bailes parādās no tā, ka viņa vēlmes varētu nepiepildīties. Jo lielākas bailes, jo sarežģītāks šķērslis, t.i., mūsu vēlmes var būt tik lielas, ka vilšanās ir neizbēgama. Attīstība ir baiļu atbrīvošanas process, citādi bailes apstādina dzīves kustību. Ja cilvēks nebaidās kļūdīties, tad viņu nepiemeklē vilšanās un pat, ja cilvēks kļūdās, dzīve tādēļ neapstājas, un cilvēks mācās no kļūdām, kas arī ir galvenais nieru garīgais uzdevums.
Radīšanas vajadzību apstādina tikai bailes, kuras radušās no vilšanās. Tāpēc bailes sauc par tumsas jeb nāves enerģiju, jo tās apstādina kustību, t.i., ja cilvēks pēc kļūdām ir vīlies sevī vai citos, tad turpmāk viņš sāk baidīties no šādu situāciju atkārtošanās un neapgūst dzīves mācību, kas simboliski nozīmē dzīves plūsmas apstādināšanu. Tā kā ķermenis vēlas, lai cilvēks nepārtraukti attīstītos, tad talkā nāk nieres un virsnieres, kuras caur slimību ved cilvēku pie prāta. Tātad nieres sevī uzkrāj stresus – bailes un vilšanos, kas ir pamatcēloņi nieru slimībām.
Kā jau minēju, nieres ir mācību orgāni. Mācības – tā ir atbrīvošanās no bailēm, ko veic divējādi: 1) zemapziņā vai apzināti, paceļoties pāri bailēm; 2) bailes atbrīvojot apzināti.
Pacelties pāri bailēm iespējams vai nu pašam pāraugot savas bailes, vai bailes pakļaujot sev. Pāraugt vienas bailes var tādējādi, ka nākamās vai vēl spēcīgākas bailes padara iepriekšējās par nebijušām. Baiļu pakļaušana sev nozīmē nevēlēšanos savās bailēs atzīties citiem, bet beigu beigās arī sev pašam. Bez bailēm taču ir vieglāk dzīvot. No bailēm var atbrīvoties, saprātīgi piedodot, meditējot, filozofējot vai izprotot to, kas šīs bailes izraisa, kā arī to pozitīvo pusi. Kas nākamajā reizē patiešām nebaidīsies no tā, kas viņu nobiedēja iepriekšējā reizē, tas no šīm bailēm ir atbrīvojies. Šādu priekšstatu maiņa sauc par gudrību, kas iemantota ar pieredzes palīdzību. Pie tās pieder arī treniņi, norūdīšanās, vingrinājumi utt. Gūtā pieredze palīdz cilvēkam sākt saprast patiesību.
Tātad nieru slimības sākas no baiļu un vilšanās stresiem. Jo vairāk mēs sevi mānām, jo vairāk mēs viļamies. Pa urīnvadu no nierēm un urīnpūsli plūst urīns jeb ūdens, kas simbolizē jūtas. Urīnvads simboliski ir jūtu pārvadātājs.
Nocietināšanos, saniknošanos, kas aptumšo jūtu dzīvi, izvada ar urīnu. Tāpēc urīnizvadkanāla uzdevums ir atbrīvot mūs no sarūgtinājumiem. Ja urīnizvadkanāls sašaurinās, tas nozīmē, ka cilvēks neatbrīvo savu problēmu un neatbrīvojas no saviem pārdzīvojumiem, nejūtot, ka pastāv izeja no problēmām. Cilvēku problēmas žņaudz, viņš neredz izeju no tām, un šī situācija cilvēku pazemo, bet cilvēks nevēlas parādīt kādam savu sarūgtinājumu, lepnums un kauns traucē to izdarīt. Tāpēc cilvēku pārņem bezspēcības izjūta.