Dita jautā: Katru rītu ienāku šajā mājas lapā, un apskatos sev interesējušos jautājumus. Uz daudziem gūstu atbildes! Vai es pielietoju, tas ir cits jautājums! Es ļoti ceru, ka nedaudz katru reizi manī kaut kas aizķeras. Vakar noklausījos pēdējo semināru par dusmām! Ļoti daudz patiesības, un kad Jūs stāstāt par kādām situācijām, es savelku paralēles ar sevīm, ar to, ka man tā notiek! Vai redzu priekšā savus tuvos, un saskatu, no kā tas ir radies viņos.
Bet jautājums man ir par mazo. Viņš man vēl ir mazs, zem gada. Pa dienu ar mazo esmu kopā, spēlējamies, es dziedu , es izbaudu to, ko viņš dara, mani tas dara laimīgu ! Es esmu priekš viņa! Visus šos mēnešus, esmu bijusi ar viņu kopā, nav viņš bijis atstāts ilgāk maksimums par divām stundām pie tēta, un tas ir bijis kādas dažas reizes! Ļoti cenšos un manuprāt ar to tā kā būtu viss kārtībā! Pa dienu viņš man ir smaidīgs un omulīgs! Bet naktī daudz raud, principā visu laiku grib pie cicīša, un guļ blakām vai arī es viņu aijāju uz rokām! Un manī, es pamanu, rodas
dusmas! Jo es nesaprotu, ko es daru nepareizi?
Varbūt no tā, ka es tā kā neapzināti pieprasu no viņa, lai viņš gulētu pa nakti? Gaidu? Un viņš to jūt? Kad es viņam nepiedāvāju beznosacījuma mīlestību? Bet ar domu, ka redz, es tāda labina pa dienu, bet Tu labiņš pa nakti? Un es meklēju atbildi un meklēju ! Un neatrodu!
Un vel vēlējos pajautāt par mēnešreizēm ? Vai tas kad man viņas vēl nav sākušās, jo baroju mazo ar krūti, ir patiesība? Vai tomēr ir kāds cits iemesls?
Un celis? Man sāp labais celis, pat ne pats celis, bet vairāk no aizmugures. Saprotu, ka tās ir dusmas, un materiālas, bet nesaprotu, kas man ir jāsaprot, kāda mācība! Arī manai meitai sāp ceļi , viņa man ir pusaudzis! Jo mums katrai ir sava sapratne par naudu! Es neesmu skopa, man vienkārši ir tik cik ir! Un ir jāmaksā rēķini, un tas ko varu iedot, to ari dodu! Un reizēm nedodu! Un tad es pārdzīvoju! Un te ieslēdzas vainas sajūta! Es ļoti labi apzinos, ka man viņa ir! Jo tieši tā arī ir, sākumā bija un ir vainas sajūta, tad man ir bailes, par visu ko, un ir bijušas niknas dusmas! Tagad es to redzu, kā tas strādā. Saprotu, ka tas mums ir kopīgs! Bieži strīdi par naudu! Mums mājās pastāvīgi ir nesaskaņas par naudas izlietojumu! Jo mans vīrs pelna viens, un ļoti bieži, viņam parādās sāpes gan mugurā, gan rokās, gan kājās.
Un vēlējos uzjautāt par dzīves līkni? Ja man tagad viņa nākamgad beigsies un iestāsies fiziskā, ko tas nozīmē?
Elvita Rudzāte atbild: Sākšu ar pēdējo jautājumu par dzīves līkni. Dabā ir līdzsvars, tāpēc arī Dievs ir iekārtojis cilvēkam dzīves līkni tādu, ka mēs kādu brīdi (ik pa 7 gadiem) vairāk attīstāmies garīgi un mazāk fiziski un otrādi. Bet tas nenozīmē, ka tikai garīgi vai tikai fiziski. Ja dzīves līkne ir fiziskās attīstības virzienā, tas nozīmē, ka cilvēkam vairāk ir jānodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, tas nepieciešams viņa veselībai, neaizmirstot arī garīgās aktivitātes.
Ditas bērniņš naktīs raud, jo ir uzņēmis pa dienu māmiņas stresus. Viņš tik ļoti mīl māmiņu, ka ir gatavs palīdzēt tā kā var. Pamatā tās ir Ditas bailes, kas bērniņu moka naktīs. Droši vien baiļu iespaidā arī slikti sapnīši rādās, bailes pazaudēt māmiņu, tāpēc viņš pieprasa pastāvīgu māmiņas klātbūtni.
Sāpes ceļos norāda, ka ir neapmierinātība uz šķēršļiem, kas traucē dzīvē vizīties uz priekšu. Gan Ditas meita ir neapmierināta uz mammu, gan mamma uz meitu. Abām neapgūtā mācība ir nesaistīt savu laimi ar apkārtējo vidi un necensties apmierināt savas vēlēšanās. Ditai neļauj apmierināt viņas vēlēšanās viņas vīrs, bet meitai neļauj apmierināt vēlēšanās mamma. Vīrs baidās vai šajos grūtajos laikos spēs nodrošināt ģimeni. Tā nu visi ir neapmierināti, katrs ar savām sāpēm.
Dita minēja, ka nav atgriezušās mēnešreizes. Tas var būt un var nebūt saistīts, ka viņa vēl baro bērnu. Ja tas nav saistīts ar bērna barošanu, tādā gadījumā man rodas jautājums, vai Dita sevi uzskata par labu māti bērniem un labu sievu vīram? Ja nē, tad tur arī slēpjas problēma, jāsāk mainīt attieksme pret sevi.
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties sevis dziedināšanas programmā “GARĪGĀ PRAKSE – MANA IKDIENA” attālināti, reizi nedēļā, ceturtdienās, no 2025.g. 8. maija līdz 19. jūnijam, plkst.19.00-21.00. Vislabākais palīgs cilvēkam ir cilvēks pats sev. Ikdienā strādājot ar sevi, Lasīt vairāk …
Sokrata tautskola aicina piedalīties Artas Skudras-Štarkas vadītajā atbalsta grupā “Attiecību uzlabošana ģimenē un Dzīves mācības” (vakara grupa) – 14., 21., 28.maijs, 04., 11., 18.un 25.jūnijs, no plkst.19.00 – 21.00, Zoom platformā Mēs visi esam dažāda veida attiecībās Lasīt vairāk …