Ko no garīgā viedokļa nozīmē mirdzaritmija? 09.10.2023
Laura jautā: Lūdzu, sakiet, ko no garīgā viedokļa nozīmē sirds mirdzēšana jeb mirdzaritmija? Kas būtu jāmācās un jāmaina ikdienā, lai veselība uzlabotos?
Elvita Rudzāte atbild: Mirdzaritmija ir neregulāra un bieži arī ātra sirdsdarbība. Tās gadījumā sirds priekškambari haotiski un neritmiski saraujas, radot nepareizu sirds ritmu – tas var būt gan pastāvīgs, gan epizodisks jeb lēkmjveidīgs (mirdzaritmijas paroksismi). Mirdzaritmijas simptomi bieži ietver sirdsklauves, elpas trūkumu un vājumu.
Garīgajā skatījumā sirds ritma traucējumus izsauc bailes izrādīties vainīgam, t.i., sākotnējā aritmijas attīstības enerģija ir bailes kļūt par vainīgo.
Sirds pārsitieni norāda, ka cilvēks ir izsists no sava personiskā dzīves ritma. Tas nozīmē, ka cilvēks sev uzspiež svešu ritmu, kaut kur steidzoties, rosoties, skrienot. Nemiers un bailes sāk pārvaldīt viņa jūtas.
Sirds aritmija rodas, kad cilvēks nav spējīgs būt pats, nevar darīt to, ko grib, bet ir spiests darīt to, ko no viņa pieprasa apkārtējie. Skaidrāk izsakoties, aritmija rodas, kad cilvēks mīl mērķtiecīgi, aiz mīlestības cenšoties izpildīt tuvāko vēlēšanos, vēloties tos aplaimot. Ritma traucējumi nebeidzas, kamēr cilvēks cenšas aplaimot tos, kuri vēlas kļūt laimīgi, bet tomēr nekļūst, jo tas nav iespējams – cilvēks nevar otru cilvēku padarīt laimīgu.
Lai labāk izprastu aritmiju, iztēlojieties zirgu, kurš ved kalnā smagu vezumu. Ja zirgs varētu izlemt, viņš vezumu vestu pa daļām, bet ne visu uzreiz. Ja zirgs prastu runāt, viņš pateiktu saimniekam: „Atļauj man atpūsties pirms rāpšanās kalnā. Dod laiku un parādi man savu mīlestību. Arī iestiprināties man nekaitētu. Un pēc izpildīta darba neaizmirsti pabarot mani un ļauj tā pailgāk atpūsties, lai man varētu atjaunoties spēki un būtu griba doties tālāk.”
Ja sirds skrien pārāk ātri (80-90-100 sitieni minūtē), tas nozīmē, ka sirds saimnieks naktīs neguļ nepadarīto darbu dēļ.
Lai veselība uzlabotos, vispirms ir jāizprot savas vainas izjūtas neapgūtās mācības un jāatbrīvo vainas izjūta. Tāpat jāizprot savas bailes un nemiera sniegtās mācības, atbrīvojot bailes un nemieru. Jāveic dzīves analīze, kas ikdienā traucē dzīvot atbilstoši savai būtībai? Jāizbeidz aplaimot līdzcilvēkus, kas vēlas būt laimīgi, bet tādi nekļūst, lai ko tu darītu viņu labā, kā arī jāpārstāj satraukties par nepadarītajiem darbiem.