Laura jautā: Ko no garīgā viedokļa nozīmē slinkums? Piem., cilvēks nekārto savu dzīves vietu, jo ir slinkums to darīt. Tā arī atbild: “Es jau varētu, bet man ir slinkums.” Vai tā ir negribēšana kaut ko darīt, vai nevarēšana, vai varbūt nemācēšana?
Elvita Rudzāte atbild: Garīgajā skatījumā slinkums ir netikums un garīgās izaugsmes apstāšanās. Slinkums ir nevēlēšanās darīt.
Slinkums piemeklē cilvēku, kurš dzīvo neatbilstoši savai būtībai, ir attālinājies no savas Dievišķās misijas un Dieva, pildot citu uzspiesto gribu līdz brīdim, kad cilvēks vairs nevēlas neko. Kad cilvēks sāk izzināt sevi un dzīvi, tad viņš ierauga dzīvei jēgu un arī savu lomu, lai dzīve kļūtu skaistāka, interesantāka un vērtīgāka. Kad cilvēks sāk attīstīt savus snaudošos talantus, tad viņā atgriežas dzīvesprieks un vēlēšanās darboties.
Dzīvē var būt situācijas, kad kaut kādi darbi netiek izdarīti nevis slinkuma dēļ, bet pārslodzes dēļ. Piemēram, cilvēks tik ļoti ir aizņemts ar darba pienākumiem, ka viņam nepietiek laika un spēka, lai iztīrītu savu mājokli. Tādā gadījumā tas nav slinkums. Bieži garīgā ceļa gājējiem, lai pildītu savu misiju, nākas upurēt kaut ko no savas labizjūtas.
Kad cilvēks redz savai darbībai vērtību, tad slinkums pazūd, jo cilvēku pārņem vēlēšanās darboties, lai sasniegtu mērķi.
Ja cilvēks tikai eksistē un viņam nav intereses nevienā no jautājumiem virzīties uz priekšu, tad slinkums piezogas ļoti ātri un cilvēks dara tikai to, kas viņam sagādā baudu, piemēram, skatās filmas vai spēlē videospēles u.tml. Tāpēc ļoti svarīgi ir skaidrot cilvēkiem dzīves likumus, lai viņi apzinātos, kāpēc cilvēkam nepieciešams attīstīties gan intelektuāli, gan garīgi, lai cilvēki apzinātos savas izvēles sekas. Ja cilvēks nezina, ka baudu dzīve nākotnē viņam radīs tikai ciešanas, tad viņam nav motīva mainīt savu dzīvi.
Tomēr jāņem vērā, ka visnogurdinošākā nodarbe pasaulē ir nekā nedarīšana, kas ir slinkums. Tāpēc arī slinkuma pārņemts cilvēks iekšēji vēlas kaut ko darīt, bet viņam var pietrūkt sapratnes, ko darīt un tāpēc viņš mēģina aizmirsties kādā citā nodarbē, piemēram, azartspēlēs. Tādos gadījumos cilvēkam nepieciešama palīdzība no malas.
Ja cilvēkam ir slinkums darīt vispārpieņemtus pienākumus, piemēram, nomazgāt savus traukus vai iztīrīt savu mājokli, bet citus darbus viņš dara labprāt, tādā gadījumā cilvēkam ir jāmeklē risinājums, kas veic viņa vietā tos darbus, kurus viņš nevēlas veikt.
Vispārējs slinkums pret visiem pienākumiem jau liecina, ka cilvēkam dzīve kļuvusi vienaldzīga un viņam nepieciešama palīdzība no malas.