Laulības šķiršanas cēloņi un sekas 30.05.2020
Mūsdienās vismaz mūsu valstī laulības netiek piespiestas. Iespējams ir kādi izņēmumi, bet tie ir reti gadījumi. Partneri reģistrē attiecības pēc brīvas gribas. Tomēr šķirto laulību un nereģistrēto attiecību skaits pieaug. Ja agrāk tie bija reti gadījumi, ka kādam ir vairākas attiecības, tad mūsdienās jau tā ir bieža parādība.
Kāpēc partnerattiecības ir tik nenoturīgas? Lai to izprastu, jāatceras, ka mīlestību attiecībās var attīstīt un var arī iznīcināt. Kā notiek mīlestības iznīcināšana? Mīlestības iznīcināšana notiek pakāpeniski. Sākums visiem pāriem ir skaists – simpātijas, iemīlēšanās, bet tad partneri ierauga viens otra trūkumus un nezina ko ar tiem iesākt. Attiecību pasliktināšanās notiek brīdī, kad mēģina partneri pāraudzināt. Nav iespējams nevienu cilvēku pāraudzināt. Vienīgais cilvēks uz pasaules, kuru tu vari mainīt, esi tu pats. Pāraudzināšanas laikā sākas pirmie strīdi, kas var kļūt arvien nopietnāki līdz pat fiziskai vardarbībai.
Sabiedrībā ir ļoti maz cilvēku, kas prot strīdēties tā, lai neaizvainotu partneri, t.i. izsakot savu viedokli un pieņemot partnera atšķirīgo viedokli. Tāpēc strīdi var izvērsties pat emocionāli vardarbīgi. Ja partneri nav apguvuši piedošanas mācību, tad bieži partnerattiecības tiek šķirtas, jo mīlestības izjūtas, kas bija attiecību sākumā, strīdu laikā ir pazudušas un aizvainojumiem krājoties, kādā brīdī kādam no partneriem vai abiem mērs ir pilns un tiek pieņemts lēmums par partnerattiecību šķiršanu.
Dažkārt partneri paliek kopā, dzīvojot kā “suns ar kaķi” tikai bērnu vai kopīgas mantas dēļ. Šajā gadījumā starp partneriem notiek dvēseliska šķiršanās, kas rada partneros izjūtu, ka viņi ir tālu viens no otra līdz vairs starp partneriem nav intīmas tuvības, kas savā būtībā ir fiziskā šķiršanās. Arī šādas attiecības var turpināties kādu laiku līdz abi partneri pieņem lēmumu par juridisku laulības šķiršanu.
Diemžēl sabiedrība arvien retāk atceras Dievišķo likumu: “Ko Dievs ir savedis kopā, tos tikai Viņš var šķirt.” Kāda ir šī Dievišķā likuma būtība? Kāpēc nedrīkst šķirt attiecības, ja tās ir izjukušas?
Ja jūs šķirat laulību, tad karma paliek neatstrādāta, tā tiek paņemta līdzi uz nākamo dzīvi un nodota tālāk bērniem. Ja laulātais vairs neapmierina, tad jānoskaidro, kāpēc liktenis jūs savedis kopā? Dievišķie likumi māca, ka ģimene ir jāsaglabā līdz pēdējam brīdim, kamēr vien ir cerība, ka attiecības varētu uzlaboties. Tātad, ļoti svarīgi ir darīt visu, lai attiecības uzlabotu, bet lai attiecības uzlabotu, nepieciešams izprast savas neapgūtās mācības, kuras neapzināti partneris tev spoguļo, kā arī attīstīt prasmi mīlēt bez nosacījumiem.
Laulību labāk šķirt, ja tajā vērojami 4 aspekti vienlaikus:
1) savu mācību stundu esat sapratis, bet laulātais nevēlas mainīties, un vairs nav cerību saglabāt kopdzīvi;
2) ir radusies nepatika vienam pret otru arī intīmajā dzīvē;
3) kopdzīvē vairs nevarat atrast nevienu pozitīvu aspektu;
4) kopdzīve ir kļuvusi graujoša jums un jūsu bērniem.
Tomēr jāatceras, ka no “bedres” var izkāpt ikviens, ja tam tiek pasniegta palīdzīga roka. Tāpēc teikt, ka pastāv bezcerīgas situācijas, nebūs patiesība. Ikvienu problēmu ir iespējams risināt, ja tikai ir vēlēšanās, ticība un drosme pārvarēt dzīves grūtības.
Šķirtas laulības visizplatītākās sekas:
- Nelaimīgi bērni, kuriem tiek atņemta iespēja apgūt attiecību veidošanas mācību stundu;
- Bērnos attīstās stresi – „bailes mani nemīl” un „vainas izjūta”;
- Partneri neatstrādā savstarpējās karmiskās attiecības, kas savukārt pieaug katrās nākamajās attiecībās;
- Laulātie neapgūst laulības mācību stundu un nodod karmu tālāk saviem bērniem;
- Rodas bailes veidot jaunas attiecības;
- Un citas sekas, kas negatīvi ietekmēs jūsu turpmāko dzīvi.
Apskatīsim visizplatītākos laulības šķiršanas cēloņus.
1. Garlaicība attiecībās
Garlaicība laulībā rodas, ja partneri neiet garīgās attīstības ceļu. Ja tu ej garīgās attīstības ceļu, tev ir interesanta dzīve tikai no tā, ka tu iepazīsti sevi un dzīvi, un tev nav vajadzības, lai partneris tevi izklaidētu.
Ja partneriem vienīgā interese ir nopelnīt naudu, labi paēst, nodoties baudām, tad ar laiku šāda dzīve apnīk. Daliet ar savu partneri ne tikai savas problēmas, bet arī mīlestību, romantiku, sapratni. Tad jums nekad nebūs garlaicīgi.
2. Partneru garīgo ceļu nesakritība
Ja cilvēks iet garīgās attīstības ceļu, tad viņu nesatrauc tas, ka partneris iet citu garīgās attīstības ceļu, jo abi saprot, ka pie Dieva ved daudzi ceļi. Svarīgi, lai partneris redz, ka jūs, ejot savu izvēlēto ceļu, laulības dzīvē esat kļuvis mierīgāks, mīlošāks, saprotošāks, interesantāks u.tml.
3. Partnera neatbilstība iztēlotajam ideālam
Ja jūs vēlēsities pārveidot savu partneri atbilstoši jūsu iedomātajam tēlam, visi jūsu centieni cietīs neveiksmi. Nepastāv ideālu cilvēku. Visiem cilvēkiem ir trūkumi. Tāpēc vienkāršāk ir pieņemt otra cilvēka trūkumus nekā atrast citu ideālu partneri.
4. Alkoholisms vai citas atkarības problēmas
Cilvēki, kuriem ir alkoholisma vai citas atkarības problēmas, cieš no ļoti liela stresa „bailes mani nemīl”.
Tikai jūsu mīlestība dos partnerim gribasspēku cīnīties ar atkarības problēmu. Šķirot attiecības tu nevari aizbēgt no atkarības mācību stundas, tev tā ir jāapgūst – ja ne šajā dzīvē, tad nākamajā noteikti, tāpēc šķiršanās nav risinājums.
5. Iemīlēšanās citā partnerī
Ļoti bieži attiecības tiek šķirtas, jo partneris ir iemīlējies citā partnerī. Visbiežāk iemīlēšanās citā partnerī notiek:
- ja partnerus šķir attālums;
- ja kopdzīvē nav mīlestības;
- ja pārāk tuvu ir cits kārdinājums;
- ja ģimene nav svētīta ar bērniem;
- ja viens no partneriem ir kļuvis par vergu.
Dzīvojot atsevišķi, partneri agrāk vai vēlāk atsvešinās viens no otra un veicina to, ka laulātais meklē citu partneri. Sazināties var arī internetā, bet internets neļauj nonākt otra cilvēka biolaukā. Intīmā tuvība laulības dzīvē ir ļoti svarīga, jo tajā laikā notiek abu partneru enerģijas apmaiņa, kas savukārt nepieciešama abu partneru karmas atstrādāšanai.
Laulātais partneris var sākt meklēt citu partneri, ja kopdzīvē nav mīlestības. Kur paliek mīlestība, kas bija laulības sākumā? Pat stipru laulību var izjaukt kārdinājums, kurš atrodas pārāk tuvu.
Laulātais partneris var sākt meklēt citu partneri, ja laulība nav svētīta ar bērniem. No neauglības problēmas var atbrīvoties, ja partneri ir gatavi mainīt savu domāšanu un attieksmi pret dzīvi, ja partneri no sirds piedod pāri nodarījumus un lūdz piedošanu par savām kļūdām, taču tas ir ļoti grūts darbs, jo cilvēks ir tik ļoti pieradis pie savām enerģijām, ka viņam ir grūti mainīties.
Laulātais var meklēt sev citu partneri, ja partneris ir kļuvis par viņa vergu. Parasti jaunais partneris ir pretstats laulātajam, t.i., vīrietis atteiksies no saimnieciskas sievas, izvēloties nesaimniecisku sievieti, jo viņam ir apnikusi sievas vergošana.
Mūsdienās bieži nesaskaņu cēlonis ir greizsirdība. Greizsirdība ir skaudība. Greizsirdība ir abpusēja, lai gan parasti vismaz viena puse greizsirdībā neatzīstas. Šī abpusējā mocīšanās beidzas ar niknām batālijām un ģimenes iziršanu. Greizsirdību rada EGO jeb privātīpašnieciskums. Mūsdienās sociālie tīkli negribot ir veicinājuši greizsirdības attīstību, jo iespējams izsekot partnera dzīvei un bieži rodas dažādi pārpratumi no sociālos tīklos redzētā.
Kā pārvarēt krīzi laulībā?
Jāizprot, kāpēc jūsu laulībā attiecību krīze sākusies? Krīze nekad nenāk pēkšņi un negaidīti. Tai vienmēr ir priekšvēstneši. Esiet redzīgi, sekojiet līdzi un vērojiet, kas notiek ar jūsu partneri. Ja jūs viņu mīlat, tad jūs jutīsiet, ja partneri kaut kas nomāc. Jūsu mīlestība un piedošana aizdzīs prom visus mākoņus, kas aptumšojuši jūsu laulību.
Atcerieties, ka viss, kas ar jums notiek – patīkams vai nepatīkams – ir absolūti taisnīgi: jūs to ar saviem labajiem un sliktajiem darbiem šajā un iepriekšējās dzīvēs esat nopelnījuši.
Autore: Elvita Rudzāte