Mācība par drosmi 31.07.2023
Drosme tiek attīstīta daudzu dzīvju laikā, tieši tāpat kā pacietība. Nav iespējams vienas dzīves laikā kļūt drosmīgam, ja tāds neesi bijis jau iepriekšējā dzīvē. Drosme attīstās, ja cilvēks iet apzinātu garīgās attīstības ceļu, mācās izprast dzīvi. Jo labāk viņš izprot dzīvi jeb augstāks viņa apziņas līmenis, jo viņš ir drosmīgāks, jo viņš izprot pasaules kārtību, dzīves jēgu un patiesās vērtības. Tāpēc visi Svētie cilvēki bija ļoti drosmīgi un īstenoja drosmīgus uzdevumus.
Piemēram, Svētā Terēze no Kalkutas savu misiju sāka īstenot bez jebkāda materiālā atbalsta, tikai paļaujoties uz Dievu un viņa paveica neticamo. Viņa dzīvoja starp noziedzniekiem, bet neviens viņu neaizskāra, jo juta viņas mīlestību un patieso dāsnumu. Viņa nebaidījās no noziedzniekiem, jo redzēja viņos cilvēkus, kuriem ir Dievišķā dzirksts tieši tāpat kā citiem cilvēkiem. Viņa drosmīgi risināja problēmas, nedomājot par savu reputāciju, tāpēc, ka viņai pirmā vietā bija Dievs un kalpošana cilvēcei nevis viņas tēls.
Drosmīgs cilvēks aizsargās vājākos, jo viņam spēcīgi ir attīstīta taisnīguma izjūta. Drosmīgs cilvēks vērsīsies pret netaisnību, bet to darīs tikai un vienīgi sabiedrības labumam nevis pašlabumam.
Piemēram, Grēta no Zviedrijas, kas cīnās par dabas aizsardzību, nebaidās nokļūt cietumā, jo viņai svarīgāk par visu ir planētas Zeme nākotne. Viņa ir gatava upurēt savu reputāciju, komforta zonu, lai tikai pievērstu sabiedrības uzmanību planētas Zeme iznīcināšanas cēloņiem. Ir cilvēki, kas viņu uzskata par jukušu, bet viņa nav jukusi. Viņa ir Jaunās Pasaules cilvēks, kas izvēlējās nākt iemiesojumā laikā, kad Jaunā Pasaule vēl tikai sākusi veidoties. Viņa ir līdere, kas aiz sevis aizvedīs jaunatni, kas mainīs esošo kārtību visā pasaulē. No viņas sāk bīties tie cilvēki, kuri līdz šim ar savu naudu ir ietekmējuši pasaules līderus. Brīdī, kad viņas sekotāju pulks būs tik liels, kad tiks izjaukti bagātu cilvēku nopelnīšanas plāni, viņas dzīvība būs briesmās, bet arī to Grēta apzinās un ir gatava upurēt pat savu dzīvību, lai tikai glābtu planētu Zeme. Lūk, tā ir īsta drosme.
Kāpēc Grēta spēj būt tik drosmīga? Tāpēc, ka viņas apziņas līmenis ir augsts un viņa cilvēcisko īpašību DROSME ir attīstījusi jau iepriekšējo dzīvju laikā. Viņa savu dzīves misiju apzinājās jau bērnībā un sāka to īstenot ar it kā nevainīgu aktivitāti, kura ir attīstījusies par nopietnu kustību, kas cīnās par dabas aizsardzību.
Tie, kuri nebaidās, ko citi par viņu padomās, ja viņam kaut kas neizdosies kā iecerēts, tie spēj īstenot drosmīgas idejas. Tie, kas baidās no citu viedokļa par sevi, tie nespēj īstenot lielus projektus, kur ir jāpieņem drosmīgi lēmumi. Tāpēc par valsts vadītāju vajadzētu būt cilvēkam ar augstu apziņas līmeni, tad viņš prastu pieņemt pareizus un drosmīgus lēmumus, lai valstij klātos labāk. Valsts neattīstās, ja to vada bailīgs vadītājs, kura motīvs ieņemt valsts vadītāja amatu ir savtīgs, piemēram, iegūt slavu un varu. Valsts degradējas, ja to vada ārēji drosmīgs vadītājs, kas kalpo savtīgām interesēm, apgalvojot, ka kalpo tautai. Patiesībā viņš ir ļoti nobijies, tikai aiz ārējā veidola slēpj savas lielās bailes. Ja kaut kas “aiziet greizi”, tad vainīgi ir citi. Drosmīgs cilvēks vienmēr uzņemas atbildību par savām pieļautām kļūdām.
Tomēr mūsdienās ir vērojama nesaprātīga drosme un bezbailība. Piemēram, daudzi cilvēki ir gājuši bojā autoavārijās tikai tāpēc, ka viņi pārdroši brauc. Tas pats attiecas uz cilvēkiem, kas kāpelē pa kalniem bez alpīnisma zināšanām un prasmēm, pārvarot dažādus šķēršļus it kā bezbailīgi līdz notiek nelaime. Mūsdienās, kad ļoti ir izplatīta pašfotografēšanās (selfiji) un fotogrāfiju ievietošana sociālos tīklos, ir parādījies jauns nāves gadījumu virziens, kad cilvēki mēģina sevi nofotografēt bīstamās vietās un notiek nelaimes gadījumi. Visiem šiem gadījumiem kopīga ir nesaprātīguma iezīme. Tāpēc par drosmīgu un bezbailīgu cilvēku var uzskatīt tikai tādu, kas apzinās savas rīcības sekas un neriskē ar dzīvību, lai citiem pierādītu savu drosmi. Drosmīgs cilvēks nevienam neko necenšas pierādīt. Viņš rīkojas drosmīgi brīdī, kad citādi vairs nav iespējams glābt situāciju.
Piemēram, valstīs, kur liek cietumā cilvēkus, kas domā savādāk nekā valsts vadītājs, cilvēkam ir jābūt drosmīgam paužot savus uzskatus, apzinoties, ka viņu var ielikt cietumā.
Uz mērķi nevar virzīties neapdomīgi. Tas ir jādara gudri, īpaši tajos gadījumos, ja ir jāsastopas ar ļoti lielu pretestību. Tāpēc līderim ir jābūt ļoti dzīves gudram, jo viņam ir jājūt kā pareizāk virzīties mērķa virzienā.
Ja cilvēks virzās mērķa virzienā nedomājot par sekām vai nerēķinoties ar sekām, tad drosme var neattaisnoties un radīt pretēju rezultātu jeb piedzīvot smagas sekas. To sauc par muļķību.
Tāpēc dažkārt ir grūti nošķirt, vai cilvēka drosme ir attaisnojuma ilgtermiņā vai gluži pretēji – tā rada smagas sekas no kurām varēja izvairīties.
Drosmīgs cilvēks var dzēst savu karmu, ja veic drosmīgu rīcību, kas ir sabiedrības labā. Taču rīcības motīvam ir jābūt tīram. Ja cilvēks veic drosmīgu rīcību, lai iegūtu pēc iespējas vairāk iedzīvotāju balsu vēlēšanās, tad motīvs ir netīrs un šāda rīcība Dieva acīs nav drosmīga. Patiesībā šis cilvēks manipulē ar sabiedrisko domu. Ja cilvēks veic drosmīgu rīcību ar netīru motīvu, tad viņš nevis dzēš savu karmu, bet papildina savu karmu ar jaunu karmu. Ja cilvēks veic drosmīgu rīcību, neapzinoties rīcības sekas, bet viņa motīvs ir bijis tīrs un labu mērķu vadīts, tad Dievs viņam parādīs kļūdu, bet dos atļauju to labot.
Cilvēks, kas tēlo drosmīgu cilvēku, noteiktos apstākļos tiks atmaskots. Ai, valsts vadītājam, kas ir tēlojis drosmīgu cilvēku. Ai, valsts vadītājam, kas manipulē ar sabiedrisko domu, lai pašapliecinātos, iegūtu varu un paliktu valsts vēsturē. Viņš var būt augstākās klases manipulators, viņam kādu laiku var pat izdoties iegūt sabiedrības lielākās daļas uzticēšanos, bet tad pienāks brīdis, kad Dievs pārbaudīs viņa drosmi un tas būs brīdis, kad drosmīgais valsts vadītājs kļūs par valsts nodevēju un viņš ieies valsts vēsturē kā valsts nodevējs. Manipulators spēs vislabākā veidā sabiedrībai izskaidrot, kāpēc viņš nodeva valsti, aizsargājot savu reputāciju, bet viņš nespēs pārliecināt tos cilvēkus, kuri ir patiesi, kuriem ir labi attīstīta izšķirtspēja, kuri sen jau pamanīja, ka viņa drosme ir tikai kārtējās manipulācijas ar sabiedrisko domu, lai iegūtu sabiedrības simpātijas.
Ai, tai valstij, kuru vada augstākās klases manipulators…
Ai, ai, ai…
Autore: Elvita Rudzāte