Fragments no topošās Elvitas Rudzātes grāmatas “Ķermeņa filosofija” sērijā “Piedošanas mācība”.
Nagi medicīnas skatījumā
Nags (Latīņu val.: unguis) ir plāna, caurspīdīga, liekta ragvielas plātnīte uz pirksta gala mugurējās virsmas.
Nagi aizsargā jutīgo pirkstu galus (tāpēc svarīga nozīme ir pareizai nagu kopšanai) un palīdz satvert sīkus priekšmetus. Nagā nav ne asinsvadu, ne nervu. Katrs nags ieguļ naga gultnē, kas saistīta ar pirksta pēdējā kauliņa kaulplēvi.
Nagi garīgajā skatījumā
Nagi ir pasaules redzēšanas enerģija. Jo aklāks ir cilvēks, jo biezāki ir viņa nagi un jo vairāk viņš grib slikto padarīt par labu. Pret īpaši slikto viņš ir īpaši agresīvs, tāpēc viņa nagi nestāv mierā, īpaši pret tumšām dzimumzīmēm, tās noskrāpējot.
Rokas aug ķermeņa saskarsmes līmenī, tātad ir saistītas ar došanu un ņemšanu. Nagi savā ziņā ir simbolisks logs uz cilvēka saskarsmes pasauli jeb viņa pasaules redzējumu. Īkšķis simbolizē tēvu, rādītājpirksts simbolizē māti, vidējais garais pirksts simbolizē pašu cilvēku, zeltenis simbolizē brāļus un māsas, bet mazais pirksts simbolizē ļaudis.
Ja pirksta nagu gali ir sāpīgi, tas liecina, ka cilvēkam ir grūtības veidot attiecības ar cilvēku, ko simbolizē konkrētais pirksts. Viņa pasaules redzējums atšķiras no otra cilvēka pasaules redzējuma. Ja nagi ir mīksti un lūstoši, tad cilvēka pasaules redzējums ir mīksts un lūstošs, t.i., cilvēka viedokli viegli var salauzt citu cilvēku viedoklis, jo viņš par savu viedokli nav pilnībā pārliecināts, un šāda situācija cilvēkam sagādā sāpes.
Ieaudzis nags nozīmē, ka pasaules redzējums ir noslēgts. Cilvēks uz pasauli skatās ar sāpīgu skatienu, un domās ir parādījies naids. Atcerieties, ka nagi ir kā logs vai brilles, caur kurām cilvēks skatās uz pasauli.
Nagi izsaka cilvēka pasaules uzskatu un izpratni. Svētā cilvēka nagi lielā vecumā ir plāni, caurspīdīgi, elastīgi un taisni. Jo biezāki, neskaidrāki, raibāki, tumšāki, drupanāki, nelīdzenāki ir jūsu nagi, jo lielāks ir jūsu kauns raudzīties uz šo bojā ejošo pasauli.
Roku pirkstu nagu sēnīte vēsta par to, kā cilvēks pats ar nagiem pieķēries citam, citiem, kā viņš šo citu, šos citus iznīcina, taču kā viņš pats, to nesaprotot, grib padarīt savu kaunu neesošu, iznīcināt. Visbiežāk visi nagi iet bojā, ja cilvēks ar nagiem pieķēries otram cilvēkam kā medījumam, šādi vēloties apliecināt, cik labs cilvēks viņš ir. Cilvēkam, kura dzīve ir beigusies līdz ar viņam dārga cilvēka nāvi, noteikti ir pirkstu nagu sēnīte. Kauns par pieķeršanos citiem ar nagiem iznīcina roku pirkstu nagus.
Kāju nagu sēnīte vēsta par to, ka cilvēks nav apmierināts ar ikdienas darbiem, ar to, kā tie virzās uz priekšu. Viņam ir sajūta, ka darbi tikai krīt virsū, neviens nepamana un nenovērtā grūto situāciju. Tāpēc cilvēkā veidojas sajūta, ka ar viņu nerēķinās, nepieņem un viņam nekas neizdodas. Cilvēks vēlas, lai viņu slavētu, atbalstītu, bet tā nenotiek. Piemēram, ja vīram ir veiksmīga sieva, bet viņš pats nevar lepoties ar veiksmi, tad vīram var rasties nagu sēnīte un pretēji – ja sievai ir veiksmīgs vīrs, bet viņa pati jūtas nevērtīga, tad sievai var rasties nagu sēnīte.