Neveiksmes – kāpēc tās mūs piemeklē? 09.02.2021
Visums sastāv no ļoti daudz dažādām enerģijām. Enerģija piemīt domai, vārdam un rīcībai. Enerģijas piemīt visam, kas ir radīts. Cilvēks sastāv no visām enerģijām, kuras eksistē kosmosā.
Ja tu domā labas domas, tad no tevis plūst pozitīva enerģija, ko jūt arī apkārtējie cilvēki un šī enerģija dziedina tavu dvēseli un ķermeni. Ja tu domā sliktas domas, tad no tevis plūst negatīva enerģija, ko jūt arī apkārtējie cilvēki un negatīvi ietekmē tavu pašsajūtu. Ja tu no sirds saki labus vārdus, tad tie pozitīvi ietekmē apkārtējos cilvēkus. Ja tu dusmās saki sliktus vārdus, tad tie negatīvi ietekmē citus cilvēkus un arī tevi pašu. Ja tu dari labus darbus, tad tu veido sev labu karmu, kas dzīvē izpaužas kā veiksme. Ja tu dari sliktus darbus, tad tu veido sev sliktu karmu, kas dzīvē izpaužas caur bēdām un neveiksmēm.
Tātad tu pats esi savas laimes vai nelaimes kalējs. Neviens no malas nevar tev ne uzlabot, ne sagandēt dzīvi. Tikai tu pats savu dzīvi dari labāku vai sliktāku.
Tie cilvēki, kas ir apguvuši maģiju, darbojas ar enerģijām. Jebkāda darbošanās ar enerģijām ir aizliegta, jo tā tiek uzskatīta par iejaukšanos no malas. Līdzībās runājot, piemēram, tev ir netīra māja, un kāds cits cilvēks bez aicinājuma atnāk un tīra tavu māju pret tavu gribu. Vai tu justos labi? Vai cits piemērs, tev ir tīra māja, bet kāds cits no malas bez aicinājuma atnāk un piemēslo tavu māju. Vai tu justos labi? Abos gadījumos tu jutīsies slikti. Tāpēc nedrīkst no malas iejaukties citu cilvēku dzīvē, jo cilvēkam pašam ir “jāiztīra sava māja” un to var izdarīt tikai strādājot ar sevi, mācoties, ejot garīgās attīstības ceļu jeb augot garā, jo mēs nākam iemiesojumā, lai augtu garā jeb kļūtu dzīves gudrāki. Tāds ir mūsu dzīves virsuzdevums, kas stāv pāri visiem citiem uzdevumiem.
Ja tu jūties slikti, tev dzīvē neveicas, tad nemeklē vainu citos, bet skaties uz sevi. Pat, ja kāds raida tavā virzienā negatīvu enerģiju, tu spēsi šo enerģiju transformēt pozitīvā enerģijā, ja nebaidīsies no citiem cilvēkiem, ja vēlēsi visiem labu, un laimīgs tu kļūsi tad, kad nesavtīgi sāksi darīt labus darbus. Atceries, ka bailes ir tās, kas pievelk negatīvo enerģiju, tieši tāpēc saka, ka ciešanas ir domātas tikai muļķiem. Piedošana un mīlestība ir enerģijas, kas negatīvo enerģiju transformē pozitīvā enerģijā, tieši tāpēc gudrs cilvēks dzīves grūtības neuztver kā ciešanas, bet gan kā dzīves pārbaudījumus, mācoties un augot garā.
Veiksme vai neveiksme abos gadījumos ir rezultāts. Rezultātu nosaka Dievs, skatoties, kas notiek cilvēka sirdī, prātā un kādas mācības cilvēkam ir jāapgūst.
Ja cilvēkam neveicas finanšu jomā, tad tas nenozīmē, ka viņam uzlikts lāsts, bet gan liecina par viņa slikto karmu, ko viņš pats ar savām kļūdainām izvēlēm ir radījis. Šāda situācija rodas, ja cilvēks nelietderīgi ir tērējis sev atvēlētos resursus, un tie ne vienmēr ir naudas resursi. Arī nelietderīga laika tērēšana Dieva acīs ir nelietderīga resursu tērēšana par ko vēlāk būs jāsamaksā, piedzīvojot trūkumu.
Darbu mums dod Dievs. Katrā darbā ir sava “garoziņa”. Ja grūtības darbā uztver kā neveiksmes, tad tas nozīmē, ka neesi sapratis grūtību sniegto mācību.
Ja visi darba devēji tevi atraida, tas nozīmē, ka Dievs vēlas, lai tu darītu pavisam kaut ko citu nekā ir izdomājis tavs prāts vai arī darītu to darbu, ko esi izvēlējies, bet pavisam ar citu attieksmi. Ieklausies savā sirdī un pajautā, kas tieši man būtu jādara un dari to ar mīlestību kaut vai bez atalgojuma saņemšanas. Viss, kas ir darīts ar mīlestību, vienmēr tiek pamanīts un novērtēts. Viss, kas tiek darīts ar vēlmi kādam izpatikt, lai ar tevi lepotos vai iegūtu slavu, agrāk vai vēlāk piedzīvos neveiksmi.
Ja tev neveicas attiecību veidošanā, tad tas nozīmē, ka neesi sapratis kādas ļoti būtiskas mācības, lai izveidotu laimīgas attiecības. Visās attiecībās mūs kopā saved Dievs, lai caur gūto pieredzi mēs augtu garā.
Lai atbrīvotos no neveiksmēm, ir jāsaprot ko tās grib iemācīt. Tikai caur mācīšanos notiek attīstība un tas arī ir galvenais, kāpēc esam nākuši iemiesojumā. Mācoties cilvēks neuztver nebūšanas sāpīgi, bet ar pateicību, un kaut kādā brīdī viņš pateicas Dievam par kādu neveiksmi, jo tā cilvēkam ir devusi citu iespēju, kas vēlāk izrādījās īsta veiksme.
Visas neveiksmes ir jāpieņem ar pazemību jeb citiem vārdiem sakot, jāuzskata neveiksme kā taisnīgs rezultāts, ko nosaka Dievs. Katrā sliktā situācijā ir jāmācās pazemība jeb jāmācās ar pazemību pieņemt slikto situāciju, ka tā ir taisnīga attiecībā pret tevi. Ja tev ir jāstrādā fiziski smags darbs un tev nav iespējas atrast fiziski vieglāku darbu, tas nozīmē, ka šajā brīdī Dievs vēlas, lai tu esošo situāciju pieņem ar pazemību un strādā fiziski smago darbu līdz brīdim, kad Dievs tev dos citu vieglāku darbu. Taču, ja tu aizbēdz no darba jaunu darbu vietā neatrazdams, tas nozīmē, ka nenovērtē to, ko Dievs tev dod. Cilvēki visos laikos ir smagi strādājuši, ja nav bijušas citas iespējas kā nopelnīt iztiku. Īpaši Dievs pārmāca tos, kam pret darbu ir savas prasības un gaidas. Tāpēc svarīga mācība – novērtē to, ko Dievs tev ir devis.
Lai demonstrētu Dievam savu pazemību, cilvēkam, kuram pietrūkst naudas ir smagi jāstrādā, iespējams pat vairākos darbos, bet viņš nedrīkst par to “kurnēt”, viņam ir jāpriecājas par iespēju strādāt. Pat ja viņš smagi strādājot, knapi “savelk galus kopā” vienalga viņam ir jābūt pateicīgam, ka viņam ir iespēja strādāt un nopelnīt iztikai.
Ja cilvēks vaino citus savās neveiksmēs, domājot, ka kāds viņam ir uzlicis lāstu, tad viņš neko nav sapratis. Nekad nevainojiet citus savās nelaimēs, jo visās nelaimēs esat vainīgi paši. Tas, ka cilvēks neredz cēloņu un seku sakarību, liecina tikai par cilvēka neizglītotību. Tas, ka cilvēks iet pie zīlnieka, lai uzzinātu nākotni un vēl noņemtu lāstu, liecina par cilvēka muļķību, bet arī tas ir ceļš, lai kaut kad saprastu savas kļūdas un sāktu jaunu dzīvi, jau ar pavisam citu domāšanu un attieksmi pret dzīvi.
Dievs nekad nepamet nelaimē tos, kas atgriežas pie Viņa. Tāpēc tik svarīgi ir izdarīt izvēli kam kalpot – Gaismai vai tumsai? Dievu nav iespējams apmānīt, bet Dievs sniedz žēlastības pilnīgi visiem, arī tiem, kas Viņu ir mēģinājuši zaimot un kalpojuši tumsas spēkiem, ja tikai redz, ka cilvēks savas kļūdas nožēlo un ir gatavs kalpot Viņam. Viss ir cilvēka rokās. Ne velti pastāv teiciens: “Katrs pats ir savas laimes kalējs.”
Cilvēks, kas atgriežas pie Dieva uz dzīvi raugās pavisam citādi – visas savas neveiksmes uztver kā jaunas iespējas. To es saku no savas pieredzes. Savā dzīvē esmu piedzīvojusi ļoti daudz neveiksmju, kas patiesībā man ir pavērušas ceļu uz ļoti daudz brīnišķīgām iespējām.
Arī COVID-19 laikā radītās grūtības un piedzīvotās neveiksmes ir jāuztver kā iespējas atnākt jaunajam, veicot pārmaiņas vispirmām kārtām jau savā domāšanā un tikai pēc tam jomā, kurā darbojies. Tām nozarēm, kurām COVID-19 ierobežojumi ir radījuši vislielākās grūtības, visvairāk ir jādomā par to, ko mainīt, lai nozare saņemtu atbalstu no Dieva, jeb citiem vārdiem sakot, kā strādāt saskaņā ar Dievišķajiem likumiem.
Ir sācies lielu pārmaiņu laiks no kurām neizbēgs pasaulē neviena valsts un neviens cilvēks. Pārmaiņas nedrīkst uztvert kā neveiksmes, bet tās ir jāuztver kā jaunas iespējas. Jaunas iespējas tu ieraudzīsi tikai tad, ja uz dzīvi raudzīsies plašāk. Lai raudzītos plašāk, ir jāapgūst Lielo Skolotāju dotā Mācība un tā jāpraktizē ikdienas situācijās. Jo plašāks būs tavs apziņas līmenis, jo vairāk iespēju redzēsi un tev būs iespēja izvēlēties starp daudzajām iespējām, ko tev dāvās Dievs. Tava dzīve būs interesanta, bet ne viegla. Dzīve nevar un nedrīkst būt viegla, jo tad cilvēks neattīstās. Kad cilvēks attīstās, tad viņš jūtas laimīgs, pārvarot grūtības un vairs neuzskata sevi par neveiksminieku.
Autore: Elvita Rudzāte