Neveiksmīgu attiecību pamatcēloņi 28.04.2020
Vairākus simtus gadus atpakaļ cilvēki nevarēja izveidot ģimeni ar to cilvēku, kuru mīlēja, jo bija jādomā par ģimenes interesēm. Bieži partneri savam bērnam izvēlējās vecāki. Mūsdienās ļoti reti savam bērnam partneri izvēlas vecāki. Gandrīz visiem ir iespējas veidot ģimeni ar to cilvēku, kuru mīl, bet tieši mūsdienās attiecības ir daudz trauslākas nekā agrāk, kad tās tika veidotas ar aprēķinu. Kāpēc?
Tāpēc, ka partneri neattīsta mīlestību, bet ļaujas tikai seksuālām baudām. Seksuālās baudas ātri apnīk, ja starp partneriem nav izveidojusies garīgā vienotība, bet garīgā vienotība attīstās, pārvarot dažādas grūtības. Piemēram, partneriem ir atšķirīgi uzskati kā pavadīt brīvo laiku, kādai jābūt kārtībai mājās utt. Atšķirīgie uzskati ir tie, kas rada strīdus starp partneriem. Strīdi paši par sevi nav nekas slikts, ja tie notiek nepazemojot partneri, jo tieši strīdu laikā notiek abu partneru attīstība, jo abi ir spiesti izprast otru partneri, kas savukārt veicina attīstību.
Partneri nezina, ka mīlestība nav ierobežota, ka tā ir jāattīsta tālāk. Mīlestība ir bezgalīga un tā var palikt tikai spēcīgāka nevis vājāka, kā daži domā. Attiecībās rutīna izveidojas tikai tad, ja mīlestība netiek attīstīta tālāk, bet kā to attīstīt tālāk? Tikai mācoties izprast dzīvi, sevi un partneri. Jo labāk izproti sevi, atver savu mīlestības avotu, jo vieglāk pieņemt otru un interesantāka kļūst dzīve.
Cilvēciskajai mīlestībai ir vairākas attīstības stadijas:
- Iemīlēšanās – «rozā brilles».
- Vilšanās, redzot otra cilvēka trūkumus.
- Mēģinājums otru cilvēku pāraudzināt.
- Laulātā trūkumu pieņemšana.
- Laulātā trūkumu iemīlēšana.
- Laulāto dziļa pieķeršanās.
- Patiesa mīlestība.
Abas puses ir vienlīdz atbildīgas laimīgas laulības veidošanā. Sievietei ir vairāk priekšrocību – viņā ir mīlestības avots, bet vīrietis ir kā spogulis, kurš atstaro šo mīlestību.
Bieži attiecībās ir problēmas seksuālās nesaderības dēļ. Seksuālā saderība nav atkarīga no prasmes mīlēties, bet gan no jūtām un piesaistītajiem stresiem. Svarīgi atbrīvot stresu: bailes «mani nemīl».
Sekss bez jūtām nesniedz piepildījuma izjūtu. Pēc seksa bez jūtu klātbūtnes rodas tukšuma izjūta. Ja sieviete vīrieti nemīl un seksam nododas tikai aiz pienākuma, tad var teikt, ka viņa sevi ir „aizvērusi” un cieš viņas dzimumorgāni no slimībām.
Sieviete nevēlas ar vīrieti seksuālas attiecības, ja viņa jūtas ļoti pārgurusi. Ja vīrietis nav pārstrādājies vai sportojot vai radošā darbā atbrīvojis savu seksuālo enerģiju, un sieva liedz tuvību, ir tikai laika jautājums, kad vīrietis meklēs sev mīļāko vai kļūs impotents.
Neuzticība laulībā rodas, ja starp laulātajiem nav patiesu jūtu jeb traucēta mīlestības enerģijas plūsma, kuru bloķē aizvainojumi, prasības, bailes «mani nemīl», pieķeršanās un citi stresi. Ja vīrietis nesaņem pietiekoši daudz mīlestības no sievas puses, viņš izjūt fizisku nepieciešamību pēc mīļākās.
Sievietes vīriešus krāpj, jo viņām patīk dzīvot ilūziju pasaulē. Ja vīrs neatbilst ilūziju tēlam, tad sieviete to meklē citur, līdz atrod mīļāko.
Mīlestība ir galvenās zāles, lai atturētu partneri no neuzticības.
Ja sieva ļoti daudz strādā, viņa visu savu seksuālo enerģiju atstāj darbā, un vīram vakarā vairs no sievas mīļuma nekas nepaliek pāri. Ja vīrs ļoti daudz strādā, viņš var samierināties ar sievas nogurumu, bet tikai uz laiku, jo fiziski izjūt nepieciešamību atslābināties no darbā uzņemtajiem stresiem sievietes apskāvienos.
Visu neveiksmīgo attiecību pamatcēlonis ir mīlestības trūkums. Mīlestības trūkuma pamatcēlonis – “bailes mani nemīl”.
Stress „bailes mani nemīl” rodas bērnībā dažādās situācijās:
1) Vecāku prasīgums un vēlmes attiecībā uz bērniem.
2) Vecāku nerealizēto sapņu mēģinājums tos īstenot caur bērniem.
3) Bērnu salīdzināšana un vērtēšana.
4) Skolā dažu bērnu slavēšana rada citos bērnos kompleksus.
5) Bērnu salīdzināšana ģimenē vai ar kaimiņu bērniem.
Bērnu salīdzināšana attīsta neticību sev, samazinās pašvērtība un pašcieņa. Attīstās vēlme izpatikt un lepoties ar saviem panākumiem, atsakoties no savas patiesās būtības.
Vecāki domā, ka bērnam nepieciešams labs ēdiens, silta māja, labs apģērbs, izklaides un citas baudas, bet nezina, ka bērns bez visa tā var lieliski iztikt, bet nespēj iztikt bez vecāku mīlestības. Vecākiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem ar saviem izsaucieniem un vārdiem, jo vārdi var ievainot bērna Dvēseli uz visu mūžu.
Stress „bailes mani nemīl” ir kā enerģētiska siena, no kuras jāatbrīvojas, jo citādi starp partneriem neplūst mīlestības enerģija, radot sajūtu, ka partneris mani nemīl, kas savukārt rada vēlēšanos izpatikt partnerim, zaudējot savu būtību, radot maldīgu iespaidu, ka partneris mani nemīl, kas rada strīdus un nesaskaņas, provocējot vardarbību ģimenē.
Stress „bailes – mani nemīl” pieaug dzīves laikā, to attīsta vilšanās partnerattiecībās un darba attiecībās, kā arī sabiedrības stereotipi un uzskati, piemēram, reliģiskas dogmas.
Kā atbrīvoties no mīlestības trūkuma cēloņiem un sekām? Vienīgais atbrīvojošais spēks Visumā ir PIEDOŠANA. Lai atvērtos piedošanai, nepieciešams izprast neapgūtās mācības. Lai izprastu neapgūtās mācības, ir jāpārzina Dievišķie jeb Dzīves likumi.
Tāpēc tik svarīga ir katra cilvēka garīgā izaugsme, jo tikai tā spēj palīdzēt cilvēkam risināt visas dzīves problēmas un izveidot spēcīgas attiecības.
Autore: Elvita Rudzāte