Būtiski ir saprast, ka viss, ko esmu darījis agrāk, ietekmē tagadni un nākotni. Būt pilnīgam nozīmē nekavēties pagātnē un nebaidīties par nākotni, bet tagadnē darīt visu pareizi.
Lai atbrīvotos no bailēm par nodarītajām kļūdām, pilnīgi visiem un visam ir jāpiedod. Jāpiedod tiem, kuri tev nodarījuši pāri, jālūdz piedošana tiem, kam tu esi nodarījis pāri. Jāpiedod pašam sev savas pieļautās kļūdas. Ja lūdzat piedošanu vai piedodat no sirds, tad piedošana piešķir problēmai spārnus, un tā aizlido projām, jo piedošana ir atbrīvojošais spēks Visumā. Tāpēc Lielie Skolotāji saka, ka piedošana ir augstākais tikums no visiem tikumiem.
Lekcijās man bieži klausītāji ir teikuši, ka piedot ne vienmēr ir taisnīgi. Šie cilvēki aizmirst būtisku lietu, ka arī viņi dažkārt kļūdās. Visi cilvēki kļūdās, un tāpēc mums visiem ir nepieciešama piedošana. Taču piedot nenozīmē attaisnot bijušo. Piedošana ir atbrīvošanās. Atbrīvojas tikai tas, kurš saprot, ka ir kļūdījies, un caur šo sapratni kļūst gudrāks.
Patiess gadījums
Pie manis uz konsultāciju atnāca jauna sieviete, kura nespēja izveidot ilglaicīgas attiecības ar vīriešiem. Viņai bijuši daudzi vīrieši, bet neviens nevēlējās uzsākt nopietnākas attiecības. Kad izanalizējām jaunās sievietes dzīvi, atklājās, ka jaunā sieviete dusmojas uz savu māti, jo mātes vainas dēļ izjukusi ģimene, kā rezultātā jaunā sieviete izaugusi bez tēva un savā ģimenē nav redzējusi mīlestību starp vīrieti un sievieti. Mātei ar meitu bija nopietnas nesaskaņas. Es pamācīju jaunajai sievietei izprast mātes kļūdas un piedot. Pēc mēneša, kad pie manis atkal ieradās šī jaunā sieviete, atklājās, ka viņa tiešām no sirds esot centusies piedot savai mātei un konstatējusi, ka māte pēkšņi ir sākusi mainīties, ka mātei ir mainījušies dzīves uzskati un attieksme pret meitu. Viņas bija kļuvušas labas draudzenes, un – pats galvenais – jaunās sievietes beidzamais draugs, kurš bija pazudis, bija atgriezies un viņu bildinājis.
Šis gadījums mums pierāda, ka piedošanai patiešām ir atbrīvojošs spēks.
Ar piedošanu iespējams ne tikai atrisināt problēmas, bet arī atveseļoties, ja lūdzat piedošanu savam ķermenim, stresiem un izprotat savas neapgūtās mācības. Diemžēl problēma atkārtojas tik ilgi, kamēr mācība ir izprasta.
Dažkārt cilvēki jautā, bet cik reizes var piedot vienu un to pašu kļūdu, kura tiek atkārtoti pieļauta? Atbilde: 7 x 70 reizes, jo tu nezini, cik pats reizes esi sāpinājis šī cilvēka garu iepriekšējo dzīvju laikā. Citiem vārdiem sakot, jāpiedod ir vienmēr, jo nepiedodot starp tevi un pāridarītāju saglabājas negatīva enerģija, kas grauj tavu veselību.