Pieļauto kļūdu nožēla 06.12.2022
Ja cilvēks ir pieļāvis kļūdas, tad viņam ir jārēķinās, ka pieļauto kļūdu laikā radītā negatīvā enerģija pie viņa atgriezīsies atpakaļ, bet to spēks var būt stipri vājāks, ja cilvēks kļūdas ir nožēlojis no sirds un turpmāk tās vairs neatkārto, darot labus darbus un paplašinot apziņas līmeni, apgūstot Dievišķo zinātni un gūtās zināšanas pielietojot ikdienas situācijās praksē. Citiem vārdiem sakot, cilvēks pats ar savu attieksmi pret dzīvi ietekmē savu likteni.
Sliktā karma jeb negatīvā enerģija ir jāatstrādā ikvienam, bet tas var notikt daudz maigākā formā, ja cilvēks savas kļūdas ir nožēlojis un vairāk neatkārto.
No Mācībām, kuras es esmu apguvusi, esmu sapratusi, ka priesteri un mācītāji nevar atlaist cilvēkiem grēkus jeb dzēst cilvēka aurā esošo negatīvo enerģiju, kuru austrumos sauc par karmu, bet viņi var palīdzēt cilvēkam izprast pieļautās kļūdas, lai turpmāk cilvēki tās vairs neatkārtotu. Tāpēc grēksūdzes baznīcās pie priestera noteikti ir vērtīgas. Problēma ir cita, ka cilvēki iedomājas, ka pēc grēksūdzes veikšanas viņa grēki ir atlaisti un turpina atkārtot kļūdas. Citiem vārdiem sakot, daļa kristiešu izmanto grēksūdzes nevis tāpēc lai kļūtu labāki, bet lai varētu turpināt dzīvot tā kā līdz šim bez vainas izjūtas.
Līdzībās runājot, ir alkoholiķi un narkomāni, kuri laiku pa laikam dodas uz slimnīcu pagulēt pie sistēmas, lai iztīrītu organismu no kaitīgajām vielām, bet pēc slimnīcas nevis pārtrauc lietot kaitīgās vielas, bet turpina to darīt, jo zina, kad paliks slikti, varēs doties uz slimnīcu attīrīt organismu. Respektīvi viņi domā, ka šādā veidā var dzīvot ilgstoši, bet viņi maldās, jo Dievu apmānīt nav iespējams.
Kolektīvās grēksūdzes var būt vērtīgas, bet ļoti svarīgs ir darbs cilvēkam pašam ar sevi un to viņš var darīt ikvienā vietā – gan mājās, gan baznīcā, gan dabā, gan sabiedriskā transportā utt.
Dievs ir ļoti žēlsirdīgs, un tikai Viņam ir zināms, kam Viņš piedod, bet kam nākas kļūdas izpirkt caur ciešanām. Es neieteiktu tik ļoti koncentrēties uz to, vai Dievs ir piedevis, bet vairāk koncentrēties tieši uz kļūdu neatkārtošanu un apziņas līmeņa paplašināšanu.
Piemēram, arī es pagātnē esmu pieļāvusi kļūdas un zinu, ka pieļaušu arī nākotnē, jo bez kļūdām nav iespējams dzīvi nodzīvot, tomēr es sevi nešaustu par savām kļūdām, bet atskatos uz tām ar pavisam citu skatu, mēģinot izprast, kāpēc tanī brīdī es rīkojos tā kā rīkojos, kas mani veicināja pieļaut kļūdas, ko es nesapratu vai nezināju utt. Tiklīdz izprotu savu kļūdu cēloņus, tā man ir vieglāk palīdzēt citiem, lai viņi nepieļauj līdzīgas kļūdas. Es mācos ne tikai no savām kļūdām, bet arī no citu kļūdām. Es apgūstu Dievišķo zinātni un esmu ļoti pateicīga Dievam, ka esmu atklājusi šo Ceļu pie Viņa, kas ir tik interesants un dod iekšēju piepildījuma un laimes izjūtu. Tas gan nenozīmē, ka mani nepiemeklē dažādas dzīves grūtības. Tomēr es nebaidos no dzīves grūtībām, jo zinu, ka tieši grūtību pārvarēšana palīdz augt Garā jeb paplašināt apziņas līmeni. Tāpēc es nedomāju par to cik lielā mērā Dievs man ir vai nav piedevis manas kļūdas. Es eju uz priekšu un ar pazemību pieņemu ikvienu grūtu dzīves situāciju, apgūstot jaunas dzīves gudrības.
Cilvēki, kas tik ļoti baidās no Dieva soda, nav gatavi mācīties. Viņi grib atbrīvoties no kļūdu radītās negatīvās enerģijas, tikt vaļā no sliktās karmas, bet nav gatavi mācīties. Mēs nevaram izmainīt savu pagātni, bet mēs varam mainīt nākotni, izdarot pareizas izvēles tagadnē.
Patiesībā jau Dievs nevienu nesoda, jo Dievs visus mīl. Tomēr pastāv Dievišķais Karmas likums, kas nosaka, ka radītā enerģija atgriežas pie tevis atpakaļ, gan labā, gan sliktā. Kurš tad patiesībā tevi soda? Tikai tu pats ar savu kļūdaino izvēli, kas radīja negatīvu enerģiju, kas pie tevis ir atgriezusies, radot ciešanas. Dieva žēlsirdība izpaužas caur to, ka Viņš redzot, ka esi mācījies no kļūdām, tās nožēlojis un dari Viņam tīkamus darbus, Viņš dzēš daļu no negatīvās enerģijas un tā pie tevis atgriežas atpakaļ pavisam maigā formā. Piemēram, cilvēks, kas pagātnē ir kādu nogalinājis, būtu pelnījis mirt no cita rokas, bet tas nenotiek, jo viņš savu kļūdu ir ļoti nožēlojis. Viņš šo kļūdu dzēš ciešot nelaimes gadījumā, salaužot kājas. Piekritīsiet, ka karma ir atgriezusies ļoti maigā formā, jo cilvēkam ir iespēja izveseļoties, turpinot mācīties un darīt labus darbus.
Cilvēkiem ir jānovērtē iespēja dzīvot un darīt labus darbus. Tie cilvēki, kurus pārņem depresīvas izjūtas, vairāk koncentrējas uz sevi, un tieši tāpēc izjūt neapmierinātību ar dzīvi, kas savukārt rada depresīvas izjūtas. Ja tu par sevi nedomā, bet domā kā vislabākā veidā darīt labu cilvēcei un Dievam, tad depresīvās izjūtas pazūd. Tāpēc vislabākās zāles cilvēkiem, kas cieš no depresijas, ir nodarboties ar labdarību, piedodot sev un citiem pieļautās kļūdas.
Piedošana ir vienīgā atbrīvojošā enerģija Kosmosā. Tomēr arī piedošanu nedrīkst izmantot kā instrumentu, lai turpinātu pieļaut līdzšinējās kļūdas. Augstākais likums nosaka, ka Augstākie Spēki nedrīkst sniegt palīdzību pat, ja tā tie lūgta, ja Viņi redz, ka cilvēks no savām kļūdām pagātnē neko nav mācījies un turpina tās atkārtot. Jo vairāk cilvēks atkārto pieļautās kļūdas, jo tālāk viņš virzās no Dieva un pat regulāra baznīcas apmeklēšana, grēksūdžu veikšana pie priestera un lieli ziedojumi Dieva projektiem, nepalīdzēs viņam dzēst slikto karmu jeb negatīvo enerģiju aurā.
Mēs esam nākuši iemiesojumā, lai kļūdu gudrāki un labāki. Ja mēs šo iespēju neizmantojam, tad veltīgi esam nodzīvojuši dzīvi un tālāk jau Dievs lems, vai mums dot vēl kādu iespēju mācīties un augt garā, vai viss iespēju limits ir izsmelts.
Tāpēc kļūdu nožēla ir ļoti svarīga, bet tikpat svarīgi ir nožēlotās kļūdas turpmāk vairs neatkārtot.
Autore: Elvita Rudzāte