Lai mēs mainītu domāšanu, mums ir jāsaprot, kas ir pozitīva un negatīva domāšana. Piemēram, ja dzīvē jūs ir piemeklējusi nelaime un jūs to ļoti pārdzīvojat, tad tā ir negatīva domāšana. Pozitīva domāšana būtu tad, ja nelaimes brīdī vai pēc tam jūs domātu, kāpēc jūs šis pārbaudījums ir piemeklējis, ko tas jums māca? Ikviena problēma jums ir nepieciešama, lai vestu jūs pie prāta, lai jūs mainītu savu attieksmi pret dzīvi. Mans Skolotājs Avatārs Šri Satja Sai Baba pozitīvo un negatīvo domāšanu skaidroja: „Lai kas dzīvē notiktu, jums jāuzskata: „Viss notiek uz labu.” Jums ir skaidri jāsaprot, ka viss, kas notiek, rezultātā nāk jums par labu. To sauc par pozitīvo domāšanu.
Lai garīgi attīstītos, ir nepieciešama pozitīva domāšana. Tikai tad jūs būsiet mierīgi, veiksmīgi un pilni ar Dievišķo enerģiju. Pozitīvās domāšanas piemērs: jūs saplānojat savas nodarbības, laiku, lai sagatavotos eksāmeniem ar mērķi saņemt labu atzīmi un pēc tam atrast darbu. Bet, ja jūs sākat prātot, kur maksās lielāku algu, kā vieglāk aizbraukt uz ārzemēm, vairāk nopelnīt vai apprecēties ar bagātu meiteni – tā ir negatīvā domāšana. Vecāku vēlme jums sniegt labu izglītību ir pozitīva domāšana, bet plāni, kā ar šo izglītību pēc tam iegūt naudu, ir negatīva domāšana. Ārstam pieņemt un izārstēt pacientu ir pozitīva pieeja, bet, kad par galveno kritēriju, lai ārstētu, kļūst nauda – tā ir negatīva attieksme.
Šodien mums ir jāpiepilda savas sirdis ar pozitīviem centieniem – Dievišķām jūtām, labām domām. Tikai tad jūs praksē iepazīsiet Dievu, kurš ir pilnīgi pozitīvs. Tieši tāpēc jums ir jāuzskata, ka viss, kas ar jums notiek, jums nāk par labu. Tā ir pozitīvā domāšana: lai notiktu, kas notikdams – problēmas, grūtības, nepatikšanas, neveiksmes, zaudējumi, aizvainojumi. Agrāk vai vēlāk jūs sapratīsiet, ka tas viss ir noticis jūsu labumam.”
Patiess gadījums
Ekonomiskās krīzes laikā arī manis vadītajai konsultāciju firmai klājās grūti. Mēs zaudējām vairākus konkursus pēc kārtas. Tas, protams, bija nepatīkami, bet tad es sāku uz šo situāciju skatīties no pozitīvās puses – ko šī situācija man māca? Sapratu, ka man ir jārada kāds pavisam jauns produkts, kurš varētu interesēt klientus pat krīzes laikā. Ķēros pie darba un biju izbrīnīta, cik viegli man nāca galvā idejas par jauno produktu. Tad domāju: ja mēs nebūtu zaudējuši konkursos, vai arī tad es būtu domājusi par jauno produktu? Atzinu sev, ka nē, jo slinkums vienmēr ņem virsroku.
Zaudējumi konkursos man bija nepieciešami, lai es nekļūtu slinka. Ja es pēc zaudējumiem konkursos būtu nokārusi degunu, tad firma būtu jāslēdz, bet es meklēju pozitīvo un to atradu.
Atcerieties, ka Dievs mūs nekad negrib iedzīt stūrī. Viņš vienmēr mums palīdz, ja mēs paši esam gatavi palīdzību pieņemt, pilnībā paļaujoties uz Dievu.
Daži cilvēki dzīvo ilūzijā, domājot, ka tā ir pozitīva domāšana. Piemēram, cilvēks sev iestāsta, ka viņš ir labs speciālists un atradīs darbu savā specialitātē, bet darbu neatrod. Tanī brīdī viņu pārņem neticība, kas ir negatīva domāšana. Jautājums ir cik ilgi viņš sevi maldinās un nolaidīsies realitātē, ka Dievs šim cilvēkam ir paredzējis kaut ko citu. Brīdī, kad cilvēks sāks domāt, ko viņš var darīt citu, lai nopelnītu sev iztiku, tad cilvēks sāk pozitīvi domāt. Kamēr viņš vaino savās neveiksmēs kādu, piemēram, valsti vai ekonomisko situāciju, viņa domāšana ir negatīva.
Tāpēc vienmēr meklējiet risinājumu, tad jūs vienmēr pavadīs pozitīva domāšana.