Rūpes par planētu Zeme 10.04.2020
Internetā ir pieejami dažādi viedokļi par to, kāpēc planētai Zeme uzbruka koronavīruss Covid-19. Neviens nezina, kurš no viedokļiem ir pareizais, tomēr ikviens atzīst, ka koronavīrusa pozitīvā puse ir tā, ka attīrās planēta Zeme.
Tikai dažu mēnešu laikā, kopš koronavīruss ir sācis izplatīties un valstis ir ierobežojušas darbību – ražošana samazinājusies, lidojumu skaits samazinājies, cilvēki uzturas mājās un tādējādi nepiesārņo pludmales, mežus un visas citas vietas, ir vērojama strauja dabas atveseļošanās – gaisa piesārņojuma mazināšanās, ūdens attīrīšanās, putnu skaista dziedāšana mežos un citas pozitīvas parādības dabā.
Pirms koronavīrusa sākuma bija vērojama vieglprātīga pasaules lielāko valstu attieksme pret dabas aizsardzību. Bija jūtama biznesa interešu aizstāvība pāri dabas aizstāvībai. Visas dabas aizsardzības akcijas neguva tik lielu atsaucību, lai daba patiešām tiktu aizsargāta.
Zinātnieku brīdinājumi par ledāju straujo kušanu un ūdens līmeņa paaugstināšanos, kas radīs zemes teritoriju aplūšanu, varbūt uztrauca cilvēkus vairāk, bet ne tik ļoti, lai ierobežotu uzsāktās biznesa aktivitātes un mazinātu alkatību pēc lielākiem materiāliem labumiem.
Savvaļas ugunsgrēki, kuru apjoms pēdējos gados tikai pieauga, radīja cilvēkiem raizes, bet risinājumi tika meklēti nevis dabas aizsardzībā, bet tehnisko līdzekļu attīstībā, lai labāk varētu dzēst ugunsgrēkus.
Ja dabu nevar aizsargāt cilvēks, tad dabai pašai sevi jāaizsargā un to viņa dara caur dažādām dabas kataklizmām, kas aptur cilvēku darbību vai epidēmijām, kuras cilvēki nespēj apturēt, jo zinātnieki nav vēl paspējuši izgudrot zāles.
Pēdējos 100 gadus, kad ļoti strauji attīstījās tehnoloģijas, cilvēki sāka attālināties no Dieva, jo sāka ticēt vairāk cilvēku spējām nekā Dievišķajam spēkam. Cilvēka spējas nekad nepārspēs Dievu. To pierāda veselības nozare. Lai cik strauji attīstās farmācija un medicīnas tehnoloģijas ar aprīkojumu, ar katru gadu pieaug retu slimību skaits, kuras nepakļaujas ārstēšanai. Notiek sacensība starp zinātniekiem, kas mēģina atrast retās slimības ārstēšanas iespējas un Dievu. Lai kā zinātne attīstās, reto slimību skaits turpina pieaugt un zinātne visu laiku skrien nopakaļus, bet ietiepīgi noliedz Dieva jeb Augstāka Saprāta klātesamību.
Visi gaida, kad zinātnieki izgudros koronavīrusam COVID-19 injekciju, kas apturētu pandēmijas izplatību, bet jau tagad zinātnieki atzīst, ka koronavīruss var pārveidoties jeb var notikt vīrusa mutācija, kas nozīmē, ka izgudrotās zāles un injekcijas var nepalīdzēt. Tanī pat laikā maz ir to, kas norāda, ka cilvēce nemeklē risinājumus problēmām pareizā virzienā.
Kāds tad ir pareizais virziens? Tās ir rūpes par planētu Zeme. Dievs neliek cilvēkiem Viņu pielūgt, neliek veikt reliģiskus rituālus, bet lūdz tikai MĪLĒT SAVAS PATIESĀS MĀJAS UN VISU, KAS ATRODAS MĀJĀS, tanī skaitā dažādās Mācības un daudzveidību. Ja cilvēki mīlētu visu radīto, tad viņi nespētu to iznīcināt paši savām rokām.
Piemēram, ģimenes, kuras rūpējas par kādu mājdzīvnieku, brīdī, kad mājdzīvnieks ir saslimis, ir gatavas atdot pēdējo, lai tikai glābtu savu mīluli. Bet vai cilvēce atdot visu pēdējo, lai glābtu savas mājas -planētu Zeme? Cilvēks tikai domā, kā vēl vairāk kaut ko paņemt no planētas Zeme.
Tieši tā uzvedas narkomāni, kas gatavi atdot savas mājas ar visu tās iedzīvi, lai tikai varētu izbaudīt kārtējo narkotiku devu.
Diez vai cilvēce ir gatava atzīt savu atkarību no materiāliem labumiem, kas arī ir galvenais iemesls dabas iznīcināšanai. Toties cilvēce ļoti sparīgi cīnās ar dažādām atkarībām, neredzot, ka visi cilvēki jau ir kļuvuši atkarīgi no materiālās labklājības, tikai cīņa pēc materiālās labklājības, kas pārvēršas alkatībā, netiek uzskatīta par kļūdu. Katra ekonomiskā krīze atgādina cilvēkiem par alkatību, bet cik daudzi ir šajos brīdinājumos ieklausījušies?
Ja cilvēki radikāli nemainīs savu domāšanu un attieksmi pret visu radīto, neatgriezīsies pie cilvēciskajām vērtībām un ticībā pie Dieva, tad koronavīrusu COVID-19 varam uzskatīt tikai par cilvēces pāraudzināšanas pirmo posmu. Kas tam sekos, tas zināms tikai Dievam.
Pastāv arī viedoklis, ka koronavīrss COVID-19 pasargāja cilvēci un planētu Zeme no pilnīgas iznīcības, jo draudēja kodolkarš. Valstu savstarpējās attiecības un spēku demonstrācija bija sasniegusi kritisko robežu, tāpēc cilvēce patiesībā var pateikties koronavīrusam, ka nenotika liela nelaime.
Par lielas nelaimes iespējamību atgādina arī ugunsgrēki Černobiļas avārijas vietas tuvumā. Tas tikai nozīmē, ka cilvēku karstos prātus koronavīruss nav vēl nomierinājis. Cilvēki ir ieņēmuši nogaidošo pozīciju, lai atgrieztos pie saviem plāniem tiklīdz koronavīruss būs apturēts.
Rodas pats svarīgākais jautājums – kā paplašināt cilvēces apziņas līmeni, lai cilvēce atteiktos no bruņošanās un dabas iznīcināšanas? Atbilde – cilvēks nevar ar varu paplašināt citu cilvēku apziņas līmeni. Jāļauj notikt tam, kas notiksies, cerībā, ka nenotiks pats ļaunākais – pilnīga planētas Zeme iznīcināšana. Viss, kas notiks, būs taisnīgi, jo cilvēce pati sev rada ciešanas, nevis kāds no malas.
Kam vēl ir jānotiek, lai cilvēce beidzot saprastu savu galveno kļūdu un atgrieztos ticībā pie Dieva, mīlot visu radīto?
Autore: Elvita Rudzāte