Seminārs: “Ievads bērnu un ģimenes psiholoģijā” 07.01.2015.-28.01.2015. 20.12.2014
Sokrata tautskola aicina piedalīties Mairas Blušas lekciju ciklā “Ievads bērnu un ģimenes psiholoģijā”, 2015.gada 7., 14., 21., 28.janvārī, plkst.18.00-20.00, Krišjāņa Valdemāra ielā 38, 306-1, Rīga.
Jums būs iespēja iepazīties ar sekojošām tēmām:
1) Manipulācija skolā un ģimenē
2) Bērnu un vecāku bailes
Katrā vecumā cilvēks saskaras ar kaut ko nezināmu, kas izsauc bailes. Pirmās bailes- nākot šajā pasaulē, laužot ceļu, lai dzīvotu, dzimstot. Bailes no tumsas, svešiniekiem, spokiem, raganām… To ir tik daudz! Kur sākas vecumposma bailes, kā tās zūd, pārveidojas, pastiprinās? Man bail, jo manam bērnam bail. Man bail par savu bērnu! Man bail, kā mans bērns iejutīsies bērnudārzā, skolā! Kā palīdzēt sev un savam bērnam? Kad baiļu ir par daudz un, kad tās noder? Daudz jautājumu, meklēsim atbildes.
3) Brāļu un māsu attiecības ģimenē, sāncensība, greizsirdība, konflikti un to risināšanas veidi
Kad cerētā miera vietā, atgriežoties pēc darba atkal jāklausās nemitīgajos bērnu ķīviņos, jāizšķir kaušļi un jāuzklausa sūdzības, nolaižas rokas. Prātā iezogas šaubas- vai esmu labs vecāks, ko es daru ne tā, ja viņi (mani bērni) nepārtraukti strīdas, kaut kas laikam nav kārtībā ar mani un manu ģimeni. Ko darīt? Galvenais, atcerēties, ka mājas ir tā drošā vide, kur bērni gan no vecākiem, gan brāļu māsu attiecības apgūst jaunus uzvedības modeļus, mācās atbildēt par savu rīcību, izbauda uz savas ādas rīcības sekas.
4) Dialoga veidošanas principi un metodes ģimenē, attiecībās ar bērniem
“Netīri trauki, izmētātas rotaļlietas un drēbes! Atkal viņa istabā ir “ārprāts”! Es taču viņam liku, mēs taču sarunājām! Ko ar viņu darīt? Kā sodīt?” Ikdienišķas vecāku sūdzības, kas meklē atbildi. Vai runājot ar saviem tuviniekiem mēs komandējam, vai ieklausāmies otra argumentos. Monologs vai dialogs? Sadarbība vai sāncensība? Lielākoties pieaugušo un bērnu viedokļi nesakrīt, kas ir dabiski dēļ atšķirīgās pieredzes. Kā palīdzēt bērnam saprast pieaugušo mērķus un motīvus, kā vienoties, nenodarot pāri? Sagatavot bērnu dzīvei, nozīmē- palīdzēt viņam tūlīt jau šodien dzīvot apzināti un atbildīgi.
Lektore – Maira Bluša
Specialitāti un maģistra grādu psiholoģijā Maira ieguva RPIVA. 2008. gadā Maira pabeidza apmācību grupu psihoterapijā Eksistenciālās un humānistiskās psiholoģijas institūtā Lietuvā. Jau vairāk kā desmit gadus ir praktizējošs skolas un ģimenes psihologs, strādā skolā ar bērniem, skolotājiem un vecākiem. Īpaši veicas darbs ar ģimenēm, izmantojot smilšu terapiju. Iedvesmo arī darbs ar studentiem, kurš norit jau septiņu gadu garumā Starptautiskajā Praktiskās psiholoģijas augstskolā. Iegūtās iemaņas un prasmes tiek liktas lietā, vadot nodarbības un lasot lekcijas dažādās organizācijās, psihologa privātpraksē un vadot terapijas grupas.
Dalības maksa: ziedojumi (katrs maksā saskaņā ar savu sirdsapziņu un iespējām).