Seminārs: „Iziešana no līdzatkarības lamatām jeb brīvība būt pašam” 13.11.2012
Sokrata tautskola aicina piedalīties praktiskā seminārā „Iziešana nolīdzatkarības lamatām jeb brīvība būt pašam” 2012. gada 27. novembrī; 4., 11. decembrī pl. 18.00-20.00 Elizabetes ielā 2-204, Rīga (Pasaules tirdzniecības centrs “Rīga”, 2.stāvā).
Brīvība nozīmē spēju pateikt “jā”, kad jāsaka “jā”, pateikt “nē”, kad vajag teikt “nē”, bet dažreiz noklusēt, kad neko nevajag, – būt klusēšanā, neko nerunāt. Kad visi šie komponenti ir pieejama, tā arī ir brīvība.” /Ošo/.
Līdzatkarīgais – tas ir cilvēks, kurš ir sāpīgi atkarīgs no cilvēka, kurš ir atkarīgs. “Līdzatkarības” termins ir pielietojams attiecībā uz laulātajiem partneriem, bērniem, alkoholiķu un narkomānu pieaugušajiem bērniem, kā arī pašu atkarīgo, kurš audzis disfunkcionālā ģimenē. Par līdzatkarīgu var uzskatīt jebkuru cilvēku, kurš dzīvo nelaimīgā ģimenē, ar neveselīgiem likumiem, kas sekmē līdzatkarīgas attiecības.
Lai saņemtu atbildes uz jautājumiem:Kas ir līdzatkarība? Kur ir meklējamas tās saknes? Kā izlauzties no līdzatkarības apļa? Vai jums ir izdevīgi, ka blakus atrodas cilvēks, kurš ir lietotājs? Kura dzīvi Jūs dzīvojat un kāpēc nedzīvojat savu? Kādas ir Jūsu jūtas? Labosies viņš vai nē? Vai kaut kas ir atkarīgs no Jums?
Aicinām Jūs apmeklēt 3 nodarbību ciklu “Iziešana no līdzatkarības lamatām jeb brīvība būt pašam”.
Nodarbību mērķis: sākt rūpēties par sevi, dzirdēt sevi, atklāt savas prasības. “Paskatīties” uz savu līdzatkarību, atzīt, ka ir neiespējami izmainīt citu cilvēku, iespējams tikai izmainīt savu attieksmi pret viņu.
Programmas saturs:
1.Atkarība – tā ir slimība. Atkarības veidi, to stadijas. Atkarību rašanās cēloņi. Atkarība un līdzatkarība ģimenē;
2.Kas ir kas no psiholoģiskā redzes viedokļa;
3.Cēloņa definēšana un raksturīgas līdzatkarības pazīmes;
4.Savas līdzatkarības līmeņa atzīšana;
5.Ģimene kā sistēma. Funkcionālas, disfunkcionālas ģimenes jēdziens;
6.Personības robežas ģimenē. Bērnu lomas disfunkcionālā ģimene;
8.Līdzatkarīga cilvēka uzvedības stereotipu atpazīšana. Jūtas. Lēmums;
9.Pirmie soļi ceļā uz neatkarību.
Metodes: Prāta vētra, apspriešana, attēls, skulptūra un ģimenes sakārtošana elementi.
Lektore – Tatjana Pšeņina
“Nav pasaulē spēka varenāka kā mīlestība” /I. Stravinskis/. Es no visas sirds ticu, ka visiedarbīgāko psiholoģisko palīdzību cilvēks var sniegt pats sev. Psihologs šajā procesā ir cilvēks, kas var virzīt un palīdzēt to īstenot dzīvē. Ar atkarīgajiem un līdzatkarīgajiem cilvēkiem es strādāju 10 gadus, vadot gan grupu nodarbības, gan konsultējot individuāli. 2001.gadā esmu ieguvusi augstāko izglītību psiholoģijas sfērā. Mans dzīves moto ir Konfūcija vārdi: “Izvēlies darbu kas Tev patīk, un Tev nebūs jāstrādā nevienu dienu savā dzīvē”.
Lektore – Tatjana Grigorjeva
Grūti runāt par sevi, īpaši kad nepieciešams slavēt savu profesionalitāti. Strādājot ar atkarīgajiem un līdzatkarīgajiem klientiem jau 10 gadus, es saprotu, ka tikai pateicīgs klients var novērtēt manus panākumus. Izmaiņas viņu dzīvē un nepatikšanu sākotņu atskārsme, problēmas, slimības un jauna attieksme pret visu, kas notiek, tas viss dod man sapratni, ka strādāju es labi un es esmu savā vietā. 2001.gadā es ieguvu augstāko izglītību psiholoģijā. Gandrīz 10 gadus strādāju ar atkarīgajiem, līdzatkarīgajiem un riska grupas bērniem. Strādāju ar individuāliem klientiem un vadu arī grupu nodarbības. Jau 9 gadus vadu īdzatkarīgo grupu. Regulāri apmeklēju dažādus seminārus, kvalifikācijas celšanas kursus, lai paaugstināt savu zināšanu līmeni.