Fragments no topošās Elvitas Rudzātes grāmatas “Ķermeņa filosofija” sērijā “Piedošanas mācība”.
Urīnpūslis medicīnas skatījumā
Urīnpūslis (latīņu val. vesica urinaria) ir dobs, muskuļots izvadorgāns, kurā pa urīnvadiem no nierēm plūst un uzkrājas urīns.
Urīnpūslisatrodas mazajā iegurnī tūlīt aiz simfīzes. Aiz urīnpūšļa vīriešiem atrodas sēklas pūslīši un taisnā zarna, bet sievietēm – dzemde un maksts augšdaļa. Urīnpūšļa lielums, forma, sienas biezums un stāvoklis pret vēderplēvi mainās atkarībā no tā pildījuma pakāpes. Urīnpūšļa sienas iekšējo kārtu veido gļotāda. Zem gļotādas atrodas zemgļotāda, aiz tās vairāki gludo muskuļšūnu slāņi, bet ārējā kārtā saistaudi un serozais apvalks – vēderplēve, kas tukšam urīnpūslim sedz tikai mugurējās virsmas augšdaļu, bet pilnam – mugurpusi un sānus.
Tukšs urīnpūslis ir saplacināts, muskulatūra kontrahēta, siena bieza, dobums spraugveidīgs, gļotāda veido lielas krokas. Urīnpūslim piepildoties, tas palielinās uz augšu, kļūst olveidīgs, muskulatūra izstiepjas, gļotādas krokas izlīdzinās, siena kļūst plānāka.
Urīnpūslis garīgajā skatījumā
Urīnpūslis atrodas priekšpusē, proti, jūtu enerģijas apvidū. Caur urīnpūsli izvada ārā jūtu rūgtumu. Urīnpūslī sakrājas sarūgtinājuma jūtas. Lai mūsu iekšējai ūdens būtu tīrāks, notiek dabisks attīrīšanās process – mēs savus netīrumus izvadām ārā ar urīnu. Ja cieš urīnpūslis, tas nozīmē, ka sarūgtinājums ir uzkrājies pārmēru daudz jeb pārsniedzis kritisko robežu.
Urīnpūšļa iekaisums rodas no dzīves sarūgtinājumu uzkrāšanas un pazemojuma izjūtas.
Hronisks urīnpūšļa iekaisums bērnam nozīmē, ka uzkrājusies dzīves nežēlības izjūta. Māte nepārtraukti maļ vienas un tās pašas negatīvās domas, tā saindēdama bērnam dzīvi.
Urīna nesaturēšana liecina par vēlēšanos atbrīvoties no sarūgtinājumiem vai domas „kāpēc man vajag visu paciest!” Kas neizprot savas problēmas un neprot tās pareizi atraisīt, tam savu iespēju robežās palīgā nāk urīnpūslis. Līdzīgi notekcaurulei tas nemitīgi izlaiž liekos sarūgtinājumus, citādi rastos urīnpūšļa vēzis.
Urīnpūšļa vēzis rodas, ja cilvēks savā bezpalīdzībā ir pārliecināts, ka viņa sarūgtinājumos vainīgi arī citi, un nesaprot, kāpēc sliktus cilvēkus dzīve nesoda, tas ir tas pats, kas vēlēt ļaunu tā dēvētajiem sliktajiem cilvēkiem.
Urīnpūšļa plīsums nozīmē, ka cilvēkam pacietības mērs no sarūgtinājumiem ir pārtrūcis.