Vai cilvēkam ir jāziedo ļoti liela nauda, lai izpirktu savu karmu? 08.02.2023
Sintija jautā: Jautāju par bagātību. Cik esmu lasījusi jūsu saitā, tad tā ir liela karma. Vai tas nozīmē, ka lai izpirktu karma, cilvēkam ir jāziedo ļoti liela nauda? Proti, cilvēks skaitīsies bagāts, bet visu maksimāli noziedot? Proti, dzīvos pavisam vienkārši, it kā nemaz nebūtu bagāts?
Sanāk, ka mūsdienās ir ļoti daudz naudas karmas, jo liels daudzums no bagātiem cilvēkiem naudu tērē sev, un lai apmierinātu ego. Kā tad sanāk?
Elvita Rudzāte atbild: Lai izpirktu savu karmu, nauda ir jāiegulda pareizi sabiedrības labumam, bet to var darīt ļoti dažādi. Piemēram, bagāti cilvēki var par savu naudu uzcelt un aprīkot skolu, kur bērni iegūst labu izglītību bez maksas. Viņi var par savu naudu uzcelt un aprīkot ar vislabākajām iekārtām slimnīcu, pieņemot darbā augsti kvalificētus ārstus, ārstējot cilvēkus bez maksas. Viņi var ar ziedojumiem atbalstīt dažādas labdarības iniciatīvas.
Viņiem nav jāatdod visa nauda sabiedrībai. Dievs neliedz viņiem dzīvot pārticīgi, bet Dievs raugās, vai cilvēks bagātību uzskata par savu īpašumu? Ja cilvēks domā, ka bagātība pieder viņam, tad visticamāk viņš kaut kad piedzīvos brīdi, kad bagātību sāks zaudēt. Tas, kas neuzskata bagātību par savu, bet apzinās, ka Dievs viņam ir devis bagātību pārvaldībā, lai viņš vislabākā veidā palīdzētu sabiedrībai un Dievam, tas bagātību centīsies ieguldīt pasākumos, kas palīdzēs cilvēcei evolucionēt jeb kļūt labākai.
Gudri ir ieguldīt naudu pasākumos, kuru mērķis ir palīdzēt cilvēkiem mainīties, kļūt labākiem un evolucionēt, jo tad sabiedrība kopumā kļūs labāka un evolucionēs. Piemēram, es neesmu bagāta, bet Dievs man uzdāvināja vairākus zemes gabalus. Ja es tos būtu pārdevusi, lai dzīvotu pārticīgu dzīvi, tad Dievs man neuzticētu pildīt Dievišķus uzdevumus. Dievs gaidīja un skatījās, kādas būs manas izvēles, vai es pati sapratīšu kā izmantot Viņa dotās dāvanas?
Gribētāji pirkt zemes gabalus ir bijuši, bet katru reizi, kad saņēmu pirkšanas piedāvājumu, iekšēji izjutu tukšumu. Es apzinājos, ka nauda man palīdzētu risināt dažādus materiālas dabas problēmas, bet sajūta, ka nav pareizi pārdot to, kas tev uzdāvināts, bija tik spēcīga, ka es atteicos no piedāvājumiem. Tagad, kad izmantoju zemes gabalus sabiedrības labuma projektiem, es jūtos piepildīta un priecājos, ka brīdī, kad kārdinājums bija tik tuvu, tomēr no tā atteicos.
Tie cilvēki, kas apzinās, ka viņiem nekas nepieder, ka viss pieder Dievam, viņiem ir daudz vieglāk dzīvot nekā cilvēkiem, kas domā, ka bagātība pieder viņiem. Dievs palīdz risināt arī materiālas problēmas, ja tikai tu kalpo Viņam, bet nevajag cerēt, ka Viņš kaut ko darīs tavā vietā. Tu esi viņa rokas un kājas. Tev pašam ir jābūt atjautīgam un jāpārvar visas dzīves grūtības, kas nāk tavā ceļā.
Cilvēki ļoti ātri pierod pie bagātības un tāpēc ātri var zaudēt dzīves jēgu, jo nekas viņus vairs nespēj iepriecināt jeb dot piepildījuma izjūtu. Tāpēc bagātībai nav jāsēž virsū, bet tā ir jālaiž apritē, domājot gan kā nopelnīt, gan kā palīdzēt tiem, kuriem nepieciešama palīdzība. Ja bagāts cilvēks attīsta ražošanu, kur tiek ražotas sabiedrībai noderīgas lietas, tad viņš arī dara labu darbu. Galvenais ir skatīties, lai viss, ko dari, dod kādu labumu sabiedrībai un Dievam. Tādā gadījumā nebūsi dzīvi nodzīvojis veltīgi.