Vai darbā drīkst attīstīt partnerattiecības? 06.12.2018
Marija jautā: Paldies par šo portālu!
Sakiet, lūdzu, uz ko man ir jāvērš uzmanība?
Iepriekšējās attiecības ar vīrieti sākās tā laika jaunajā darbā, no pirmā acu skatiena. Attiecības sākās strauji un abiem beidzās sāpīgi, dažādu iemeslu dēļ, par labu nenāca arī “dienesta romāna” birka. No darba aizgājām abi un labi, ka tā. Sev aizliedzu turpmāk veidot attiecības ar kolēģi. Paņēmu laiku sev.
Pagāja laiks un startēju konkursā uz jaunu amatu jaunā darbā, kas man ļoti patika. Un pirmajā dienā, jaunajā darbā satiku jaunu kolēģi saskatījāmies no pirmā acu skatu iemīlējos – sirds atdzīvojās, pustumsu nomainīja gaisma, uzplauka nedziestošs smaids. Es pateicos Dievam, ka manī atdzīvojās mīlestība, bet reizē atceros aizliegumu neveidot attiecības ar kolēģi, un jautāju Dievam, kāpēc atkal kolēģis? Bailes zaudēt cilvēku un darbu, uzliku robežas, kuras tiek respektētas. Es baudu tās emocijas un sajūtas, kuras manī ir, tomēr saprotu, ka vēlos dot un dalīties ar viņu. Esmu izvirzījusi sev par prioritāti privāto dzīvi, nevēlos viņu zaudēt, sapratu to tad, kad man piedāvāja citu darbu, joprojām piedāvā, bet es negribu zaudēt viņa klātesamības sajūtu ikdienā. Un negribu bēgt, negribu, lai situācija sarežģās, gribu, lai tā risinās.
Es šaubos par to, vai man pieņemt citu darba piedāvājumu, man patīk esošais darbs, bet tā kā gribu dot iespēju šīm attiecībām attīstīties, tad, ko Dievs man šajā situācijā māca, kas man ir jāizprot? Vai tad, ja es pārietu uz citu darbu, attiecības iegūtu? Vai ir lietas, kuras jāmācās, paliekot uz vietas.
Elvita Rudzāte atbild: Partnerattiecības darbā drīkst attīstīt, ja abas puses ir brīvas. Bieži partnerattiecībās darbā kāda no pusēm vai pat abas puses ir aizņemtas. Šādas attiecības, protams, Dieva acīs nav atbalstāmas. Iespējams ir kādas darba vietas, kas aizliedz veidot partnerattiecības savā starpā, bet tas vairāk ir šo darba vietu stereotips, dzīves neizpratne, ka sirdij nevar pavēlēt. Ja tomēr iestādei ir kādi specifiski iemesli, kāpēc šādas attiecības var traucēt, tad, protams, labāk ir mēģināt risināt šo problēmu, vienai pusei aizejot strādāt uz citu darbu īpaši, ja Dievs piedāvā šādu iespēju, dodot jaunu darbu.
Ja ģimenes cilvēki strādā kopā vienā darba vietā, tad tas nozīmē, ka starp šiem cilvēkiem jau no iepriekšējām dzīvēm ir ļoti liela karma, kura ir jāatstrādā esot kopā praktiski visu laiku (darbā un mājās). Tas nav viegli būt kopā ar partneri pastāvīgi, tāpēc dažkārt ģimenes uzņēmumos starp partneriem rodas nopietnas attiecību problēmas. Nedaudz vieglāk ir partneriem, kuri ir tikai darba ņēmēji vienā uzņēmumā, bet ja kāds no partneriem ir īpašnieks vai vadītājs, tad attiecības var kļūt sarežģītas.
Ja iemīlēšanās notiek no pirmā acu skata, tad tas arī nozīmē par lielas savstarpējās karmas klātesamību, kura šajās attiecībās būs jāatstrādā, un bieži tas notiek caur ciešanām. Cilvēki jūt savu karmisko partneri un spētu to izvēlēties starp tūkstošiem citiem brīnišķīgiem cilvēkiem, jo karma kā magnēts pievelk pie tā ar ko ir kopā kaut kas jāmācās.
Tas gan nenozīmē, ka no karmiskām attiecībām ir jābēg. Nē, tieši otrādi, tā ir iespēja ļoti labi augt garā un nevajag aizmirst, ka kopā ar partneri mūs saved Dievs un tikai Viņam ir zināms, kāpēc Viņš saveda kopā ar to partneri ar kuru tiek veidotas attiecības. Kad attiecībās sākas pirmie pārbaudījumi, tad cilvēks, kas izzina sevi un dzīvi, diezgan viegli saprot Dieva plānu. Dieva plāna izpratne, protams, palīdz pārvarēt grūtās situācijas un augt garā, kas arī ir pats svarīgākais dzīves uzdevums jeb dzīves jēga.
Iesaku sievietei padomāt, kāpēc viņai izjuka attiecības ar iepriekšējo partneri, jo tur slēpjas viņas neapgūtās mācības un tieši no to apgūšanas būs atkarīgs tas, vai jaunās attiecības attīstīsies līdz ģimenes izveidošanai.
Vēlēšanās būt līdzās mīļotajam ir dabiska vēlme, tomēr tā liecina par pieķeršanās mācības neizpratni. Cilvēks, kas otram ir ļoti pieķēries, neapzināti ir partnerim iesējis kaklā saiti un to nelaiž vaļā, bet saite žņaudz partneri un kādā brīdī partneris var izdarīt izvēli, ka viņš vairāk nevēlas tādas attiecības. Tāpēc mīlestības attīstībai, nevis vajag būt pastāvīgi līdzās partnerim, bet gan attīstīt jūtas tā, lai partneris jūtas brīvs un laimīgs. Manuprāt to tomēr vieglāk izdarīt, ja partneri strādā dažādās darba vietās, jo tad ir liela vēlēšanās pēc darba laikā būt kopā ar partneri. Ja tu ar partneri esi bijis kopā visu dienu, tad diez vai ir vēlēšanās pavadīt kopā vēl vakaru, bet tieši laiks, kas ir ārpus darba laika, parasti partnerattiecībām ir visvērtīgākais.
Jārīkojas tā, ka saka sirds, jo tikai sirds zina, kura izvēle konkrētā situācijā ir tā pareizākā. Tāpēc iesaku sievietei padomāt par savām neapgūtām mācībām iepriekšējās attiecībās un rīkoties tā, ka saka sirds. Pat, ja tiks pieļauta kļūda, jo bieži cilvēki sirdsbalsi jauc ar prāta teikto, tomēr tā būs iespēja mācīties un brīdī, kad kļūda ir konstatēta, to vienmēr ir iespējas labot. Atcerieties, lai kas notiek, viss notiek uz labu!