Vai ir jēga reģistrēt attiecības juridiski? 07.08.2017
Artūrs jautā: Izlasot rakstu “Kādēļ man neizdodas izveidot attiecības” radās jautājums, vai tādā gadījumā vispār ir jēga oficiāli reģistrēt attiecības, ja kopdzīve jau ir uzsākta un šādas attiecības ir lemtas neveiksmei?
Elvita Rudzāte atbild: Es neesmu teikusi, ka visas nereģistrētas attiecības ir lemtas neveiksmei. Par laimi ir pāri, kas kaut kādā kopdzīves brīdī ir gatavi uzņemties viens par otru atbildību un attiecības reģistrē oficiāli. Dievs piedod, ja tikai redz, ka cilvēks sirdī nožēlo savas kļūdas un izdara pareizas izvēles.
Kādas sekas uz viņu dzimtu atstās laiks, ko viņi nodzīvoja nereģistrētās attiecībās, to zina tikai Dievs. Piemēram, es zinu vienu daudzbērnu ģimeni, kur visi bērni, kas dzima laikā, kad attiecības nebija reģistrētas, tagad kā pieauguši cieš no alkohola problēmām, tātad skumjām, bet bērni, kas dzima pēc laulības oficiālas reģistrēšanas, necieš no alkohola atkarības.
Visvairāk attiecību reģistrēšana ir nepieciešama tieši sievietei un bērniem, lai viņi justos droši. Tieši nedrošības izjūta rada dažādas veselības problēmas un strīdus ģimenē. Mācībā ir teikts, ka attiecībām ir jābūt oficiāli reģistrētām, tāpēc es pat necenšos apšaubīt to, ko teikuši Lielie Skolotāji. Savukārt tie, kas balstās uz vēsturi, ka kādreiz cilvēki attiecības nereģistrēja un attiecību reģistrāciju ir ieviesusi tikai baznīca, nesaprot ļoti būtisku faktoru, ka katram laikam ir savs apziņas līmenis un savas neapgūtās mācības, kas ir jāapgūst tieši tajā laikā, jo cilvēku apziņa evolucionē. Tāpēc nedrīkst salīdzināt to, kas ir bijis agrāk ar to kā tas ir tagad. Mūsdienās Dievs vēlas, lai lielākā daļa cilvēku apgūst Laulības mācību, un muļķīgi tam būtu pretoties.
Es neesmu sastapusi nevienu laimīgu pāri, kuri dzīvo nereģistrētās attiecībās, bet es esmu sastapusi ļoti daudz nelaimīgu pāru, kuri tēlo, ka dzīvo laimīgi nereģistrētās attiecībās. Ne velti ir teiciens: “Muļķis tas, kurš cieš.”
Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītā atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, attālināti ZOOM platformā. Dalībniekiem būs iespēja: Iepazīties ar dažādu dzīves problēmu, tanī skaitā slimību izveidošanās cēloņiem. Veikt dzīves analīzi, Lasīt vairāk …