Jautājums: Vēlējos jautāt, ko man māca situācijas, ka nākas darbā melot… bet es to nespēju un nezinu, kā pareizāk izlavierēt…Ja sameloju klientam, jūtos ļoti slikti, zinot kāda ir patiesība, ka arī konkurentiem ir tikpat labi produkti. Kad ar klientu cenšos rast vidusceļu un nenoliedzu arī konkurentus, tad jūtos atkal tā, ka eju bez maz pret savu darba devēju un palīdzu netiešā veidā konkurentiem… Pārējā ziņā man darbs patīk un viss ir labi. Tikai netieku ar šo niansi galā!!! Iespējams, jāmācās domāt vairāk par sevi nevis citiem, jo es vienmēr esmu domājusi par citiem vai arī tā kaut kādā viedā ir mana ilūzija par godīgumu? Iespējams, tas arī no bērnības, kur izaugu lielos melos un daudz kas tika ģimenē tēlots, lai gan mana zemapziņa jau vienmēr zināja, ka kaut kas nav labi…Labprāt saņemtu Jūsu viedokli.
Elvita Rudzāte atbild: Mūsu dzīves pamati ir PATIESĪBA. Ja pamati ir šķībi, tad agrāk vai vēlāk māja (dzīve) paliek šķība un rada raizes. Spilgts piemērs ir pašreizējie notikumi Rīgas Satiksmē un Rīgas domē. Neviens neticēja, ka kādreiz augstajām amatpersonām tiesībsargājošās organizācijas pieķersies tā nopietnāk, jo līdz šim visas aizdomas tika atspēkotas un neviena vadošā amatpersona nezaudēja darbu. Tāpat arī Ventspils ilggadējais mērs šķiet neaizskarams, izmeklētājiem pietrūkst pierādījumu… Viss mainās, PATIESĪBA seko un izvirzās priekšplānā.
Klientam nedrīkst melot. Pārdodot produktu nevajag baidīties atklāt arī produkta vājās puses, jo pircējs, redzot, ka pārdevējs ir godīgs, labprāt uzticas pārdevējam. Visi zina, ka nekas nav absolūti ideāls, vienmēr ir trūkumi, tāpēc slēpt trūkumus nav jēgas.
Nevajag noniecināt konkurenta produktu, jo tad pircējs saņem negatīvu enerģiju un viņam nav vēlēšanās uzticēties tavam produktam. Nav jāslavē konkurenta produkts, bet gan jānorāda, ka esat speciālists par savu piedāvāto produktu, pārzinot tā stiprās un vājās puses. Ja tiek slēptas produkta vājās puses, tad klients vilsies, atklājot produkta trūkumus, un šis klients tiks zaudēts.
Tēlošana, ka viss ir labi, noved pie ilūzijas, kas agrāk vai vēlāk sabrūk un rada lielas raizes un vilšanās izjūtu tajos, kas noticējuši ilūzijai. Tiem, kas ar tēlošanu ir sastapušies jau savā ģimenē, iesaku pievērst īpašu uzmanību šim jautājumam, mācoties dzīvot patiesi.
Lai kāda ir patiesība, bet tā rada miera izjūtu. Ilūzija nespēj dot miera izjūtu, jo cilvēks dzīvo pastāvīgās gaidās, kuras tā arī nepiepildās. Cilvēks, kas dzīvo ilūzijā nav apmierināts ar dzīvi un sāk vainot apkārtējos savās neveiksmēs, neredzot, ka viņš pats ir atbildīgs par radušos situāciju. Tieši tāpēc cilvēciskā vērtība PATIESĪBA ir laimes pamats. Nav iespējams būt laimīgam, ja neesi patiess, jo tava rīcība nevar būt pareiza, ja to vada nepatiesība. Tikai pareiza rīcība rada miera izjūtu, kurā dzimst mīlestība. Nav iespējams piedzīvot Dievišķo mīlestību, ja neesi ielicis dzīvē pamatus, kurus sauc par PATIESĪBU, uzbūvējis sienas, kuras sauc par PAREIZU RĪCĪBU, un uzlicis jumtu, kuru sauc par MIERU. Tikai šādā ēkā dzīvo MĪLESTĪBA.