Marina jautā: Es ignorēju cilvēkus, iepazīstoties cenšos izpatikt, bet tad zūd interese. Mīlu tikai tos, kas man sirdī tuvāks. Manai meitiņai ir 13 gadi un viņai ir jau pie 90kg. Vai liekais svars ir pie manas vainas? Kā varu viņai palīdzēt? Vai mana lepnība ir mana karma?
Elvita Rudzāte atbild: Lepnība nav karma, tā ir negatīva īpašība no kuras nepieciešams atbrīvoties.
Lepnība un kauns ir viena veseluma divi gali. Veselumam vienmēr ir redzamā un slēptā puse. Ja lepnība ir redzama, tad kauns ir slēpts un otrādi. Tātad, ja cilvēks jums šķiet lepns, tad ziniet, ka viņam par kaut ko ir milzīgs kauns, ko viņš cenšas neizrādīt jeb, ja cilvēks jums šķiet kaunīgs, tad ziniet, ka iekšēji viņš par kaut ko slēpj savu lepnību.
Lepnība ir vēlme būt labākam. Tas ir stress, kas cilvēkam atņem spēju domāt un liek darboties.
Ja cilvēks ir nonācis savas lepnības gūstā, ir tikai divas iespējas – ja viņš nav labs, tad viņš ir slikts. Ja viņš nav labāks, tad viņš ir sliktāks. Ja viņš nav vislabākais, tad viņš ir vissliktākais. Tāpēc viņš nedod ceļu konkurentam. Viņam ir jāuzvar par katru cenu. Ja viņš uzvar, tad ir labs un augstsirdīgs gan pret sevi, gan pret citiem. Ja zaudē, tad ienīst gan sevi, gan citus. Arī augstprātība ir lepnības pazīme.
Viegli aptaukojas tie cilvēki, kuru mātes sevī uzņēmušas neskaitāmus stresus un nežēlīgi cīnās ar dzīvi. Arvien biežāk aptaukošanās problēma skar bērnus. Kāpēc? Tāpēc, ka vai nu vecāki grib vairāk saņemt, nekā dot, vai arī tas atspoguļo mātes nežēlīgo cīņu ar dzīvi.
Lai Marina palīdzētu savam bērnam, viņai jāpiedod savām dusmām “dzīvē viss ir pretēji tam, kā es gribētu”. Protams, bez fiziskām aktivitātēm un pareizas ēšanas neiztikt, bet viņai ir jāpārstāj cīnīties ar dzīvi, bet jāierauga dzīves skaistā puse. Visam negatīvajam pastāv arī sava labā puse.
Resns kļūst tas, kurš vēlas demonstrēt savus sasniegumus, dalīties savā priekā, gatavot dāvanas, dot, lai viņu cienītu. Jo lielāka krāšanas kāre, jo mazāk mīlestības. Jo lielāks sakrātais īpašums, jo smagāka nasta, kas jānes. Tāpēc svarīgi ir atbrīvoties no vēlmes lepoties ar saviem sasniegumiem vai saviem īpašumiem.
Amerikāniskā dzīves stila pārņemšana veicina aptaukošanos jau kopš bērnības. Materiālistiskais dzīvesveids vērtē cilvēku pēc tā, kas tam pieder. Šobrīd materiālistiskais dzīves veids nav tikai ASV vai bagātajās rietumvalstīs, tas ir ienācis arī mūsu valstī, un tas ir milzīgs pārbaudījums katram no mums. No vienas puses, mēs kļūstam materiāli turīgāki, bet no otras puses, cilvēkiem ir ļoti daudz dažādu problēmu – gan sadzīvisku, gan veselības. Un šīs problēmas ļoti lielā mērā ir saistītas ar mūsu materiālistisko dzīves veidu.
Tātad, liekā svara problēma ir simboliska materiālā dzīves veida izpausme. Ja mēs mainīsim savu attieksmi pret materiālismu un iemācīsimies nepiesaistīt sev dusmas, tad mūs un mūsu bērnus neskars arī liekā svara problēma.
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties sevis dziedināšanas programmā “GARĪGĀ PRAKSE – MANA IKDIENA” attālināti, reizi nedēļā, ceturtdienās, no 2025.g. 8. maija līdz 19. jūnijam, plkst.19.00-21.00. Vislabākais palīgs cilvēkam ir cilvēks pats sev. Ikdienā strādājot ar sevi, Lasīt vairāk …
Sokrata tautskola aicina piedalīties Artas Skudras-Štarkas vadītajā atbalsta grupā “Attiecību uzlabošana ģimenē un Dzīves mācības” (vakara grupa) – 14., 21., 28.maijs, 04., 11., 18.un 25.jūnijs, no plkst.19.00 – 21.00, Zoom platformā Mēs visi esam dažāda veida attiecībās Lasīt vairāk …