Sarunas par Tikumības kodeksu: 6. Es tiecos uz savas apziņas paaugstināšanu un pozitīvu domāšanu 24.04.2015
Starptautiskās sabiedriskās kustības “PAR TIKUMĪBU!” dalībnieka kodeksa sestais punkts aicina uz apziņas paaugstināšanu, kas ir mūsu laika visaktuālākā problēma.
Katrs cilvēks dzīvo savos priekšstatos, jo pēc būtības viņam eksistē tikai tā pasaule, ko viņš ir radījis savā apziņā.
Kādam šī pasaule var būt draudzīga, piepildīta ar dabas skaistumu un lieliskiem cilvēkiem, bet citiem tā ir naidīga, drūma un šķēršļu pilna. Visu nosaka mūsu attieksme pret pasauli, bet tas nozīmē – mūsu apziņas pakāpe.
Lūk, kāpēc austrumos saka, ka katrs cilvēks dzīvo savā ilūzijā. Atrodoties lielas pilsētas centrā, sastopoties ar tūkstošiem cilvēku, katrs iegūs tieši tādu priekšstatu par pasauli, kas atbilst viņa apziņas pakāpei.
Piemēram, divi cilvēki, kas iet pa vienu un to pašu ielu, katrs dzīvos savā ilūzijā, ja viņu apziņas pakāpes ir atšķirīgas. Viens cilvēks pamanīs savā apkārtnē tikai negatīvo, tikai nekvalitatīvu preču reklāmu, atkritumus, kliedzoši ģērbtas sievietes.
Cits cilvēks, kam ir augstāks apziņas līmenis, pievērsīs uzmanību smaidošiem bērniem, mākoņiem, mīlošu māmiņu skaistumam.
Katrs no šiem diviem cilvēkiem dzīvo savā ilūzijā, kaut arī viņi redz pilnīgi vienādas dzīves ainas.
Par laimi Dievs ir apveltījis cilvēku ar spēju domāt un tieksmi pilnveidoties. Tāpēc katrs cilvēks, būdams savā apziņas pakāpē, var iegūt izpratni par virzienu, kurā viņam vajag doties, lai pilnveidotu sevi un uzlabotu savu dzīvi. Katrs cilvēks var mainīt savu apziņu tiktāl, lai apkārtējā ilūzija pagrieztos pret viņu ar vislabāko pusi.
Pirmajā sarunā mēs minējām postulātu: maini savu apziņu, un mainīsies visa pasaule! Mēs izskatījām arī vienu no pasaules mainīšanas metodēm, kuras būtība ir jaunas īpašības izstrādāšana sevī. Šajā sarunā mēs minēsim vēl kādu ļoti vienkāršu savas apziņas mainīšanas metodi – atteikšanos no visa nekvalitatīvā.
Padomāsim.
Ja mēs pastāvīgi skatīsimies nekvalitatīvus televīzijas raidījumus, klausīsimies mūziku, kas grauj mūsu būtni, apdullināsim sevi ar alkoholu, tabaku vai narkotiskām vielām, ēdīsim nekvalitatīvu barību, tad kā gan mēs varēsim iekļūt labākā realitātē? Tas ar mums nevarēs notikt tāpēc, ka mēs būsim izdarījuši visu, lai atņemtu sev labākas iespējas.
Tomēr iespēja ir vienmēr, un tam vajag papūlēties – papūlēties atbrīvoties no kaitīgajiem ieradumiem, citu pēc cita atmest tos. Vienkārši ar kaut ko ir jāsāk un pamazām jāattīra sava būtne no visa kaitīgā un netikumīgā. Tad pēc kāda laika mēs sāksim ievērot, kā mainās mūsu ārējā apkārtne. Mēs pamazām pāriesim citā ilūzijā, kas būs atbilstoša mūsu pārmainītajai apziņai.
Šis arī ir galvenais apziņas mainīšanas noslēpums: atteikšanās no dzīves nekvalitatīvajām izpausmēm un kaitīgiem ieradumiem un pareizu, kvalitatīvu paraugu ieviešana savā apkārtnē, kā arī pozitīva skatījuma uz pasauli ieaudzināšana sevī.
Viss skaistais pamazām aizstās visu nekvalitatīvo. Te mums palīdzēs klusa, apburoša mūzika, liega zāles sanēšana, putnu vīterošana un mīlīga ūdens burbuļošana, kas dāvās mūsu dvēselēm atpūtu un mieru. Skaistas, labestīgas filmas, izcilu mākslinieku gleznas, gudru rakstnieku darbi, kuros attēlots dabas skaistums un cilvēka gara spēks. Tieši skaistums visā un jo īpaši dabas skaistums visefektīvāk iedarbojas, lai mainītos mūsu iekšējais noskaņojums. Lūgšana un gavēnis, saskarsme ar bērniem un dzīvniekiem tāpat palīdzēs mums paaugstināt apziņu.
Tagad iedomāsimies, ka pirmos divus soļus jau esam paveikuši: atteikušies no visa (vai kaut vai lielākās daļas) nekvalitatīvā un tiecamies uz skaistumu dažādās tā izpausmēs. Bet te rodas problēma: pasaule sāk pretoties, pagriezties pret mums ar pavisam neiepriecinošu pusi: tuvinieku un darba kolēģu neizpratni, nepatīkamiem apstākļiem un kārdinājumiem. Te nu mums ir jāvar noturēties. Mums palīdzēs mūsu pozitīvā domāšana, ko mēs nolēmām attīstīt, kad parakstījāmies zem šī kodeksa.
Pozitīvā domāšana palīdz mums atrast pozitīvus momentus visās dzīves jomās; izraisa pozitīvas jūtas un emocijas – mierīgumu, apmierinātību, prieku, laimi; nostiprina mūsu imunitāti un psiholoģisko noturību, paaugstina enerģētiku; pievelk mūsu dzīvē tādus pašus optimistiskus cilvēkus un jaunas iespējas. Pozitīvā domāšana palīdz mums nospraust sev augstus mērķus, vēlēties apgūt jaunas zināšanas, radīt skaistus nākotnes tēlus. Pozitīviem cilvēkiem šī skaistā nākotne parasti piepildās (tāpat kā piepildās arī pesimistu drūmās prognozes), jo, kā mēs jau iepriekš runājām, ārējā pasaule tikai atspoguļo mūsu domāšanu, mūsu apziņas līmeni.
Kā mēs šodien domāsim, tāda būs mūsu nākotne.
Tomēr, lai pozitīvo domāšanu apgūtu, vajag pastrādāt ar sevi. Dati no dažādiem avotiem liecina, ka jauna ieraduma izstrādāšanai cilvēkam vajag 1 – 2 mēnešus darba katru dienu. Pastāv daudz metodiku un vingrinājumu pozitīvas domāšanas attīstīšanai. Mēs piedāvājam sākt ar pašu galveno – attīstīt sevī paradumu būt pateicīgam par jebkuru dzīves parādību vai notikumu, par jebkuru cilvēku izpausmi. Sākt pateikties1 katrai dienai, atrodot tajā visus iespējamos pozitīvos momentus un mācības, visiem sastaptajiem cilvēkiem – par viņu draudzīgajiem smaidiem, par viņu “treneru” spēju izpausmi, ar ko viņi mūs dāsni apdāvina, veicinādami mūsu “garīgo muskuļu” uztrenēšanu. Lai pateicība un prieks kļūst par mūsu dzīves neatņemamiem atribūtiem!
Taču visefektīvākais veids, kā paaugstināt savu apziņu, ir Mīlestības jūtas. Mīlestība ir tā universālā atslēga, kas spēj atslēgt iespēju durvis un momentāni paaugstināt apziņas stāvokli līdz visaugstākajiem līmeņiem.
Iedomāsimies, ka pēkšņi visi cilvēki sākuši izjust Mīlestību. Viņus bez jebkāda iemesla pārņēmis dāsnums, prieks, vēlēšanās atdot, atdot un atdot savu Gaismu, savu Mīlestību. Dāvāt Mīlestību pasaulei, neko neprasot pretī. Jo tad, kad cilvēks izjūt šīs brīnišķīgās jūtas, viņš ir gatavs apskaut visu pasauli, palīdzēt visiem. Viņš ir laimīgs, mierīgs, harmonisks, viņa dzīve ir jēgpilna. Mīlestības jūtas viņu sargā no negatīvām izpausmēm.
Tad uz planētas notiktu momentāns pārveidošanās brīnums!
Tieši ar Mīlestību mēs varam aizstāt jebkādas negatīvas jūtas.
Naidu vajag aizstāt ar Mīlestību.
Bailes vajag aizraidīt ar Mīlestību.
Vienaldzību, dusmas un naidu vajag aizstāt ar draudzīgumu.
Priekam ir jānāk nomainīt drūmumu.
Tad visas negatīvās īpašības un tēli būs aizstāti ar lieliskām īpašībām un augstiem tēliem kā pēc burvju nūjiņas mājiena.
Bet tas notiks tikai tādā gadījumā, ja cilvēce savā vairumā nomainīs uzvedības modeli, kam pamatā egoisms, godkārība un vēlēšanās gūt baudas no dzīves, pret uzvedības modeli, kas balstās savstarpējā palīdzībā, sadarbībā un vēlmē atdot visu dzīvības labā: savu tuvinieku un savu dzimto Māju – planētas Zeme labā.
Draugi, tam mēs esam apvienojušies kustībā “Par tikumību!”, par savas apziņas paaugstināšanu, par Mīlestības vairošanu pasaulē.
_______________________________________
1 oriģinālajā rakstā krievu valodā te lietota skaista vārdu spēle: sadalot salikto vārdu благодарить (pateikties) divos vārdos благо−дарить, iznāk “dāvāt labo”. (tulk. piez.)
Tatjana Mikušina
Jeļena Iļjina
Sarunas par Tikumības kodeksu: 1. Es pret citiem izturos tā, kā gribu, lai citi izturētos pret mani
Sarunas par Tikumības kodeksu: 2. Es nedaru ļaunu ne cilvēkam, ne dzīvniekam, ne Dabai
Sarunas par Tikumības kodeksu: 4. Es esmu par darbu Vispārības Labumam