Sarunas par Tikumības kodeksu: 10. Es dzīvoju saskaņā ar Sirdsapziņu 28.04.2015
Ko nozīmē dzīvot pēc sirdsapziņas?
Sirdsapziņa cilvēkā veic tikumisko paškontroli un tā vienmēr zina, kas ir labi, kas – slikti, kur ir Labais, bet kur – Ļaunais. Sirdsapziņa ir Dievs mūsu dvēselē. Dzīvot saskaņā ar sirdsapziņu nozīmē dzīvot saskaņā ar Dievu.
Jēdziens Dievs galvenokārt tiek saistīts ar reliģiozitāti, ar baznīcu. Turklāt pastāv pieņēmums, ka Dievs atrodas kaut kur ārpus cilvēka. Tāpēc arī cilvēki iet dievnamos, meklēdami Dievu. Bet Dievs mums ir daudz tuvāk, Viņš vienmēr ir ar mums – mūsu sirdīs. Mums tikai vajag apjaust šo svarīgo patiesību un panākt, lai Dievs atgriežas mūsu dzīvē, ienāk mūsu apziņā.
Tātad jēdzienus sirdsapziņa, tikumība, Dievs mēs varam attiecināt uz to vienoto priekšstatu jomu, kur Dievs ir uztverams kā Augstākais tikumības likums, kas ir spēkā Visumā un tāpēc ir viens visām dzīvajām būtnēm. Bet sirdsapziņa un tikumība atspoguļo Dievu cilvēkā, palīdz apzināties savu darbību atbilstību Augstākajam tikumības likumam.
Vārds tikumība ir jēdzienu ētika un morāle sinonīms, kas nāk no pirmskristietības laika Eiropas. Terminu ētika (ethos) pirmais lietoja Aristotelis – seno grieķu gudrais, un tā nozīme ir “ieradums” vai “raksturs”. Bet Cicerons – senās Romas filozofs radīja šī termina latīnisko analogu moralis. Vārdi ethos un moralis apzīmē labo tikumu kopumu. Analoģiskajā krievu vārdā нравственность, kas radies no senslāvu vārda нрав, ir ielikta arī vēl apslēptā nozīme: saikne ar Dievišķo Gudrību.
Mūsu laikā vārds tikumība pamazām izzūd no ikdienas aprites. Jo cilvēks ir jaunāks, jo mazāk viņam pazīstams šis vārds. Arvien biežāk tikumības jēdziens tiek saistīts ar baznīcas dogmām un aizliegumiem, kas tiek uztverti kā personības brīvības apdraudējums. Jēdziens sirdsapziņa iziet no modes, kļūst nemoderns, ne vienmēr to saprot pozitīvā nozīmē, jo ne visos gadījumos sirdsapziņa ir racionāla un saprātīga no materiālā viedokļa, kas dominē patērētāju sabiedrībā. Arī jēdzienam Dievs dažkārt tiek piešķirta negatīva nozīme. Šo tendenci veikli un prasmīgi uztur daudzi plašsaziņas līdzekļi.
Atteikdamās no tikumības, no Dieva kā Augstākā tikumības Likuma, mūsu civilizācija ir sākusi degradēties. Sekas ir acīmredzamas.
Sabiedrībā, kas zaudējusi garīgumu un sirdsapziņu, kā nezāles sakuplo visi netikumi, agresija, negatīvais. Tieši tikumības trūkums rada visas pārējās problēmas: terorismu, noziedzību, zādzības, tieksmi pēc nepelnītas bagātības, korupciju, seksuālas perversijas, viendzimuma laulības, negatīvā dominanti plašsaziņas līdzekļos, agresīvas datorspēles, aiziešanu virtuālajā realitātē, stresus, dvēseli pazudinošu dārdošu mūziku, smēķēšanu, alkoholu, narkotikas…
Sabiedrības problēmas vēršas plašumā kā vēža šūnas, un sabiedrība sāk deģenerēties.
Baušļi “nenogalini”, “nezodz”, “nemelo” pastāv tūkstošiem gadu daudzās pasaules reliģijās, taču noziedzība aug ar katru gadu. Valstīm ir jāuztur milzīgs tiesībsargājošais aparāts, lieli līdzekļi jātērē cietumu uzturēšanai. Bet visi šie milzīgie resursi taču varētu tikt izlietoti sabiedrībai daudz noderīgākiem projektiem, ja cilvēkos būtu izpratne par Augstāko tikumības likumu – Dievišķo Likumu.
Ierēdņi, kas ņem kukuļus un negodprātīgi izpilda savus pienākumus, cer dzīvot ilgi un laimīgi. Taču, ja viņiem sirdī būtu Dievs un viņi zinātu, kā darbojas Dievišķais Likums, tad viņi saprastu, ka viss, ko viņi iesējuši, agri vai vēlu atgriezīsies pie viņiem kā bumerangs.
Plašsaziņas līdzekļi, kas ietekmē miljoniem cilvēku prātus un caurām diennaktīm translē ekrānos reklāmu, negatīvus jaunumus, “ziepju operas” un detektīvus, ir ieinteresēti tikai naudas pelnīšanā. Ja telekanālu vadībā būtu augsti tikumīgi cilvēki, kas nepieskaņotos vidējam apziņas līmenim, bet veltītu savu laiku un spēkus audzinošu, filozofisku un estētisku filmu un pārraižu radīšanai, tad sabiedrības problēmas automātiski sāktu samazināties.
Kāpēc mēs esam izraidījuši Dievu no savas dzīves? Cilvēces labākie pārstāvji: komponisti, rakstnieki, dzejnieki, kultūras darbinieki, zinātnieki – visi viņi savā dzīvē ir nonākuši pie Dieva sapratnes.
Zinātnieki, arī mūsu laikabiedri, veikdami pētījumus katrs savā zinātnes nozarē, ir pierādījuši mūsu pasaules Dievišķību. Dažādu pasaules valstu matemātiķu, fiziķu un astrofiziķu – J. Rozentāla, V. Ņikitina, S. Vainberga, R. Broiera, F.Daisona, D. Polkinhorna, D. Barou, F. Triplera, D. Džina u.c. pētījumu rezultāti ļāva zinātniekiem izdarīt secinājumus par Supersaprāta esamību, kas vada Visumu.
Ar līdzīgiem apgalvojumiem savā laikā ir nākuši klajā: A. Einšteins, M. Planks, Č. Darvins, K. Flammarions, N. Pirogovs, F. Krīks, A. Saharovs, P. Garjajevs, S. Zeņins un daudzi citi pasaules zinātnieki.
Ja zinātnieki jau ir pierādījuši Dieva esamību, tad kāpēc mēs kaunīgi noklusējam vai apzināti atsakāmies no Viņa esamības atzīšanas? Kāpēc mēs norobežojamies no Dieva savā dzīvē? Aizvākdami no savas dzīves Pašu Galveno, mēs zaudējam kodolu, asi, orientieri, dzīves jēgu un pārstājam evolucionēt, tikai haotiski virzāmies uz izmiršanas pusi.
2014. gada aprīlī mēs radījām Starptautisku sabiedrisku kustību “PAR TIKUMĪBU!” un izstrādājām Tikumības kodeksu ar 10 vienkāršām tēzēm. Ko mēs vēlamies? Mēs vēlamies, lai cilvēkos dominētu sirdsapziņa, tikumība. Lai katrā cilvēkā, katrā ģimenē pirmajā vietā būtu dziļa cieņa pret Augstāko tikumības likumu. Lai tikumība kļūtu par katras valsts un visas cilvēces ideoloģiju!
Dievišķais Likums ir viens visai cilvēcei, tas ir ielikts kā pamats visās patiesajās reliģijās, ticībās un garīgi tikumiskajās mācībās. Gadu tūkstošiem uz Zemes ir nākuši lielie Skolotāji, Gudrie, nesdami Dievišķos tikumības baušļus. Tur, kur tie ir likti sabiedriskās iekārtas pamatā, tur sabiedrība ir uzplaukusi. Tiklīdz Dievs un tikumiskās vērtības tika izmestas no ikdienas aprites, tā tūlīt sākusies degradācija līdz pilnīgam pagrimumam un iznīcībai.
Ja Dievs atgriežas katra cilvēka un sabiedrības dzīvē valsts ideoloģijas līmenī, mēs saņemam visus īstos labumus: fizisku, psihisku un garīgu veselību, stipru ģimeni, kas balstās Mīlestībā un patiesā savstarpējā cieņā, jaunas sadarbības formas, pasauli bez kariem un konfliktiem, kur attiecības starp visiem un katru ir brālīgas.
Pasvītrojam, ka ar jēdzienu “atgriežas Dievs” mēs nedomājam kādas reliģijas vai ticības virskundzības noteikšanu. Ar vārdu “Dievs” mēs saprotam Tikumības Likumu.
Augsti tikumīgas, Dievišķas kārtības radīšana valstī spēj vienas paaudzes laikā izveidot šajā valstī sabiedriskās attiecības, kas atbilst visaugstākajiem morāles un tikumības kritērijiem. Kā sekas tam būs valsts uzplaukums.
Lūk, tāpēc kustība “Par tikumību!” ir izstrādājusi programatisku dokumentu “Augstas tikumības doktrīna”, kurā sniegts priekšstats par pašreizējā sabiedrības stāvokļa cēloņiem, noteikti galvenie vērtību orientieri, definēti pamatjēdzieni, sniegti priekšlikumi izkļūšanai no ideoloģiskās krīzes. Doktrīnā tiek salīdzināta pašlaik pasaulē pastāvošā patērētāju sabiedrība ar augsti tikumīgu sabiedrību, pamatojoties uz galveno pamatjēdzienu izpratni: par Dievu, cilvēku, fizisko pasauli, sabiedrību, brīvību, varu u.c.
“Augstas tikumības doktrīnā” ietverta augsti tikumīgas sabiedrības ideoloģijas koncepcija, ko var likt valsts politikas veidošanas un mērķprogrammu izstrādāšanas pamatā tikumības paaugstināšanas jomā.
Visu mūsu dzīvē nosaka tas, cik mēs spējam savā dzīvē ievērot Dievišķo Likumu. Ir pienācis laiks pārskatīt visu vērtību sistēmu, visas savstarpējās attiecības visās dzīves jomās. Tikumības jēdzienu vajag iecelt valsts ideoloģijas rangā. Tautas apziņā vajag ieaudzināt izpratni par Dievu kā par Augstāko tikumības likumu, kas ir spēkā Visumā. Valsts līmenī nepieciešams propagandēt tikumiskos jēdzienus: godu, patiesīgumu, labo, vienkāršību, labvēlību u.c. Katram cilvēkam savā dzīvē vajag sākt izvēlēties tikai to, kas ir tikumīgs. Lai no augšas, no valsts varas un no apakšas, no tautas sirds izaugtu šis tikumības jēdziens. Lai beidzot Dievs ieņemtu mūsu dzīvē galveno vietu. Lai Jaunajā Laikmetā cilvēce justos kā Dieva bērni, apzinātos savu Dievišķo izcelsmi un iegūtu pelnītu harmoniju, mieru, prieku, laimi!
Viss būs iespējams, ja katrs cilvēks sāks dzīvot saskaņā ar Sirdsapziņu.
Tatjana Mikušina
Jeļena Iļjina
Sarunas par Tikumības kodeksu: 1. Es pret citiem izturos tā, kā gribu, lai citi izturētos pret mani
Sarunas par Tikumības kodeksu: 2. Es nedaru ļaunu ne cilvēkam, ne dzīvniekam, ne Dabai
Sarunas par Tikumības kodeksu: 4. Es esmu par darbu Vispārības Labumam
Sarunas par Tikumības kodeksu: 6. Es tiecos uz savas apziņas paaugstināšanu un pozitīvu domāšanu
Sarunas par Tikumības kodeksu: 7. Es piekopju veselīgu dzīves veidu
Sarunas par Tikumības kodeksu: 8. Es priecājos par citu sasniegumiem tāpat kā par saviem
Sarunas par Tikumības kodeksu: 9. Es esmu par visu tautu brālību