Kā rīkoties pamestai sievai, neuzņemoties karmisku atbildību par laulības izjukšanu? – otrais turpinājums 21.03.2017
Kā rīkoties pamestai sievai, neuzņemoties karmisku atbildību par laulības izjukšanu? – raksta sākums
Linda jautā: Elvita, esmu no sirds pateicīga Jums un sievietei, kas dalījās savā pieredzē. Šādas atziņas man ir neatsverams atbalsts šajā grūtajā dzīves periodā. Jā, arī man bieži ir kārdinājums padoties kādām no minētajām
tipiskajām kļūdām – ar savām domām un enerģiju “barot” vīra otrās attiecības, žēloties par notikušo radiem un draugiem, kā arī domāt par jaunām attiecībām. Pagaidām tomēr man izdodas šos kārdinājumus ierobežot. Šobrīd cenšos daudz strādāt ar sevi. Esmu nolēmusi situācijas risinājumu atstāt Dieva rokās.
Vienlaikus man ir jautājums – kā vislabāk iemācīties praktizēt nepieķeršanos vēlmēm, cerībām, rezultātam? Manī visu laiku dzīvo cerība par to, ka vīrs atgriezīsies, kas no vienas puses man dod spēku, bet no otras – padara mani savā ziņā nebrīvu un atkarīgu no šī rezultāta… Tas vienlaikus nozīmē dzīvi gaidot, bet tomēr ne ar ko nerēķinoties. Es
vēlētos sasniegt tādu apziņas stāvokli, ka varētu būt laimīga, lai kāds būtu situācijas iznākums, taču man trūkst padoma, kā to izdarīt…
Attiecībā uz jautājumu par bērniem – medicīniski iemesls ir atrasts manā pusē. Tādējādi cerības par jaunas ģimenes
izveidošanu drīzāk ir manam aizgājušajam vīram, nevis man. Tiesa gan, situācija manī bija radījusi mazvērtības kompleksus, vainas sajūtu, ka nevaru izpildīt šo vīra vēlmi pēc bērniem un vilšanos par to, ka vīrs mani nav
gatavs mīlēt bez nosacījumiem. Vai šie kompleksi un vainas sajūta varētu būt sekmējusi viņa aiziešanu? Varbūt Jums ir kādi ieteikumi par to, kā no tiem atbrīvoties – pārliecinot sevi par to, ka sievietes vērtība nemazinās no tā, ka viņa nav māte…
Elvita Rudzāte atbild: Nepieķeršanos rezultātam var attīstīt tikai attīstot ticību un paļāvību uz Dievu. Ja cilvēks patiešām uzticas Dieva gribai, tad viņš vēro dzīvi un skatās kāds būs Dieva lēmums jeb griba. Lindas gadījumā, ja viņa patiešām paļausies uz Dieva gribu, turpinās ar sevi strādāt, mācīsies izprast savas neapgūtās mācības, tad viņā iestāsies iekšēja miera izjūta. Ja viņa gaidīs, kad Dievs izpildīs viņas lūgumu par ģimenes saglabāšanu, tad viņa nejutīs mieru un brīvību, bet būs sevi savažojusi gaidās. Dzīves gudrība – nekad neko ne no viena negaidiet. Esiet devēji un gūstiet laimes izjūtu no tā, ka spējat dot.
Ja Lindas mācība ir iemācīties mīlēt, nesaņemot pretmīlu, tad vīrs neatgriezīsies ātrāk kamēr viņa to nebūs iemācījusies. Ja viņas mācība ir iemācīties neko ne no viena negaidīt, tad vīrs neatgriezīsies ātrāk kamēr viņa to nebūs iemācījusies. Ja viņas mācība ir iemācīties justies brīnišķīgai un vērtīgai sievietei, neskatoties uz to, ka ir problēmas ar bērnu radīšanu, tad vīrs neatgriezīsies ātrāk kamēr viņa to nebūs iemācījusies utt.
Sievietes kompleksi var ietekmēt vīrieti, kuram ir noteiktas prasības kādai ir jābūt sievietei. Mīlošs vīrietis nepametīs sievu tikai tāpēc, ka viņa nespēj radīt bērnu. Mīlošs vīrietis būs gatavs bērnu adoptēt, ja reiz tik ļoti vēlas izpaust tēvišķās jūtas.
Sievietes vērtība patiešām nemazinās no tā, ka viņa nespēj radīt bērnu. Tomēr ikvienai sievietei Dievs ir devis iespēju būt par māti, adoptējot vai audzinot bērnus kā audžumātei. Ja sieviete nevēlas bērnus, arī tas neliecina, ka sieviete tāpēc ir mazāk vērtīga. Piemēram, vai Svētā Terēze no Kalkutas, kas sniedza savu mīlestību tik daudz bērniem, ir sliktāka sieviete par citām, jo viņai nebija pašai savu bērnu? Tieši otrādi, viņa tika uzskatīta par tā laika pasaules māti ne tikai bērniem, bet visiem nabagiem.
Man ir zināmas sievietes, kas strādā ar bērniem vai sniedz bērniem kaut kāda veida palīdzību, neskatoties uz to, ka pašas nespēj radīt bērnu. Šīs sievietes, strādājot ar bērniem, sniedzot tiem palīdzību, dzēš savu slikto karmu, kas uzņemta iepriekšējās vai šīs dzīves laikā.
Savā būtībā, sievietei bērns nepieder, viņa tikai devusi iespēju bērnam nākt pasaulē. Simboliski runājot, vai Audi mašīna ir labāka par Škodu? Abas mašīnas nogādā cilvēku no punkta A uz punktu B. Atšķiras kaut kādas detaļas un ekstras, bet savā būtībā abas mašīnas izpilda savu pamatfunkciju vienlīdz labi. Tāpēc sieviete, kas nevar radīt bērnus, nav sliktāka par sievieti, kas to spēj. Dažkārt pat otrādi, daudzas audžumātes ir daudz mīlošākas nekā īstās mātes, kuras nerūpējas par saviem bērniem.
Mātes vērtību nosaka viņas spēja mīlēt bērnus bez nosacījumiem. Bērnam visvairāk ir nepieciešama mīlestība nevis materiālie labumi. Tāpēc ikviena sieviete var kļūt par māti, sniedzot savu beznosacījumu mīlestību bērniem, ja tikai viņa to vēlas.